Blog

ДОДАТКОВЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ У СПАДКОВОМУ ПРАВІ АВСТРАЛІЇ

ДОДАТКОВЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ У СПАДКОВОМУ ПРАВІ АВСТРАЛІЇ

Jan Kowalski
-

У зв’язку з особливим змістом заповідальних розпоряджень кожен заповіт має регулярно перевірятися заповідачем на предмет відповідності його фактичній волі. Якщо є якісь невідповідності, найсприятливішим рішенням з погляду захисту спадкових прав спадкодавця є внесення змін до заповіту. Тут слід підкреслити, що будь-якому втручанню в окремі положення заповіту має передувати ретельний аналіз.

У сьогоднішній статті ми детальніше розглянемо додаткове розпорядження (англ. “Codicil”) у спадковому праві Австралії. Знайомство з цим правовим інститутом значно полегшує заповідачам внесення змін до заповіту. Незважаючи на те, що використання цієї форми не завжди є достатнім для ефективної зміни заповіту, чинні закони про спадкування в Австралії дають змогу вносити менш складні зміни до останнього заповіту в такий спосіб. Додаткове розпорядження відоме не тільки за законами про спадкування в Австралії. Тут варто підкреслити, що аналогічні правові рішення також було прийнято у спадковому праві США та Канади.

Що таке додаткове розпорядження?

Термін додаткове розпорядження виник у римському праві, де він асоціювався з неформальним розпорядженням майном на випадок смерті (за лат. “mortis causa”). З плином часу цей термін набув дещо іншого значення. Нині під додатковим розпорядженням розуміють документ, складений заповідачем, за допомогою якого він робить свій заповіт дійсним без необхідності складання нового заповіту замість первісного.

Таким чином, додаткове розпорядження є відносно доступною альтернативою для заповідачів, зацікавлених в оновленні свого заповіту. Однак заповідачі, як і раніше, стикаються з певними формальними вимогами, виконання яких необхідне для внесення змін до заповіту, що мають юридичну силу.

Додаткове розпорядження у спадковому праві Австралії – формальні вимоги

Для того, щоб додаткове розпорядження, складене спадкодавцем, мало юридичну значущість, воно має відповідати формальним вимогам, передбаченим законодавством про спадкування в Австралії. Воно має бути встановлене в порядку, аналогічному порядку складання заповіту. Зокрема, сюди відносяться вимоги про те, щоб додаткове розпорядження було складено в присутності необхідної за законом кількості свідків і було підписано як спадкодавцем, так і присутніми при процедурі свідками. В іншому випадку зміна заповіту не матиме сили, і всі зусилля заповідача виявляться марними.

Важливо зазначити, що додаткове розпорядження має зберігатися в одному місці разом із заповітом. З практичного погляду, заповідач, який оновлює свій заповіт за допомогою додаткового розпорядження, повинен ще за життя повідомити виконавця заповіту про те, що до заповіту було внесено зміни. Це не тільки забезпечить безперешкодне проведення процедури спадкування, а й дасть змогу якнайкраще здійснити заповіт померлого після смерті.

Крім того, варто знати, що закони про спадкування в Австралії припускають можливість встановлення кількох додаткових розпоряджень, які не залежать одне від одного і діятимуть паралельно в один і той самий час. Безсумнівно, таке правове рішення надає заповідачам широку свободу дій під час прийняття заповідальних рішень.

Коли доцільно зважитися на зміну заповіту у вигляді додаткового розпорядження?

Однозначної відповіді на це питання немає. Чи достатньо додаткового розпорядження для юридичної зміни заповіту, чи ні, залежить від фактів конкретної справи щодо спадщини. Додаткове розпорядження вважається документом, який дозволяє вносити в заповіт лише незначні зміни. З іншого боку, якщо необхідно внести більш значущі зміни до заповіту, необхідно скласти новий заповіт.

Однак додаткове розпорядження, безумовно, буде доречним у найрізноманітніших ситуаціях. Наприклад, воно застосовуватиметься, коли необхідно наступне:

 • призначення наступного спадкоємця;
 • скасування частини заповіту;
 • зміна виконавця заповіту.

Спадщина в Австралії – послуги компанії «Lawyer in Europe»

Спадкування в Австралії вимагає глибокого знання численних польських та іноземних законів. Ба більше, отримання спадщини в Австралії створює проблеми для спадкоємців й одержувачів спадщини і на інших рівнях, ніяк не пов’язаних із законом. Крім іншого, існують мовні бар’єри та транспортні проблеми. З цих причин рекомендується скористатися послугами юридичних компаній, які пропонують своїм клієнтам комплексні юридичні послуги.

Спадкове право за кордоном є одним з основних напрямків діяльності юридичної компанії «Lawyer in Europe». Тому наші юристи готові надати необхідну підтримку всім Клієнтам, зацікавленим в отриманні кваліфікованої юридичної консультації або інших форм підтримки в питаннях спадкування за кордоном. Скориставшись нашими послугами, ви будете впевнені у своїй безпеці та збережете спокій. Ми запрошуємо Вас зв’язатися з нашими юристами, для яких міжнародне спадкове право є само собою зрозумілим.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі