Спадкові справи

Спадкові справи: юридичні послуги з оформлення спадщини за кордоном

Спадкові справи: юридичні послуги з оформлення спадщини за кордоном.

Основна мета «Lawyer in Europe» — забезпечити нашим клієнтам можливість оформити та прийняти спадщину за кордоном. Ми надаємо послуги клієнтам, незалежно від їх місця проживання. Наші юристи обслуговують людей, які живуть у Європейському Союзі, а також у США, Канаді та інших країнах.

Особливості процедури отримання спадщини за кордоном

Спадщина за кордоном є досить поширеним явищем, особливо у випадку, коли люди мають родичів або активи, що знаходяться в різних країнах. Спадщина за кордоном може передбачати складний процес оформлення, що вимагає знання міжнародного права та конкретних правил, що діють у тій чи іншій країні.

Спадщина — це вид правонаступництва, внаслідок якого права та обов’язки померлої особи переходять до її спадкоємців. Існує два основні види спадщини: за заповітом та за законом. Обидва типи можуть виникнути при спадкуванні за кордоном. У такому разі будуть застосовуватись внутрішні правила країни, де здійснюється процедура спадщини, або норми міжнародного права.

Отримуючи право на спадщину, що знаходиться в іншій країні, слід звернути увагу на важливі юридичні аспекти, такі як:

 • Порядок вступу в спадщину — при законному спадкуванні він визначається, виходячи зі спорідненості з померлим (спадщина від батька, матері, чоловіка, братів, сестер, інших родичів), однак порядок спадкування може бути різним залежно від країни, де знаходиться спадщина або останнього місця проживання померлого. За загальним правилом пріоритет при спадкуванні, попри деякі винятки, надається найближчим родичам (наприклад, дітям у разі спадкування від одного з батьків). Це правило, природно, поширюється і на принципи законного наслідування – тобто, на ситуації, коли померлий не залишив заповіту. Адже він може регулювати спосіб одержання спадщини та бути реалізованим відмінним від законодавчих норм чином, за винятком деяких або всіх родичів. Нагадаємо, проте, що законодавство окремих країн запровадило захисні механізми для таких виключених спадкоємців у вигляді, наприклад, права на обов’язкову частку.
 • Терміни, пов’язані із закінченням прав, що стосуються спадщини – у різних країнах діють певні правила відповідно до законодавства про спадщину. Встановлено норми часу для здійснення тих чи інших дій, наприклад, подання заяви про отримання спадщини за кордоном або відмову від неї. Вони важливі, оскільки за їх перевищення спадкоємець не зможе ефективно здійснювати дії, пов’язані зі спадщиною, що, своєю чергою, важливо, наприклад, для питання відповідальності за боргами. Ситуація додатково ускладнюється у разі оформлення спадщини за кордоном через окремі правові норми в окремих країнах.
Адвокат за кордоном – оформлення спадщини людини, яка померла за кордоном

Дії, що передують відкриттю спадкової справи за кордоном

Людина, яка стала одержувачем спадщини за кордоном, може навіть не знати про своїх родичів. Дуже часто це люди, з якими спадкоємець не спілкувався і навіть не знав їхнього точного місця проживання.

У момент розгляду питань про спадщину більшість людей погано орієнтуються в ситуації та не мають достатніх знань спадкового права. Для вирішення юридичних та фактичних проблем, пов’язаних з отриманням спадщини від особи, яка померла за кордоном, слід вибрати одну з двох моделей процедури:

 1. Вжиття самостійних заходів для пошуку родичів за кордоном. Цей процес зазвичай трудомісткий і забирає багато часу, оскільки потребує доступу до різних баз даних. Здобути юридичні знання у сфері спадкування за кордоном далекій від юриспруденції людині дуже складно, а часом з низки об’єктивних причин і зовсім неможливо.
 2. Доручення справи професійному юристу. Для цього слід звернутися до спеціалізованих організацій, що пропонують послуги з пошуку близьких та розв’язання питань спадщини за кордоном. Ці послуги зазвичай платні, але дають ефективний результат. Тому, перш ніж самостійно оформляти спадщину в Європі чи в інших місцях, варто скористатися послугами професіоналів.

Незалежно від того, який спосіб Ви обрали, пам’ятайте, що будь-яка спадщина за кордоном сама по собі не буде знайдена та оформлена. Для успішного результату справи важливо своєчасно робити правильні кроки та довіряти професіоналам. Тому ми рекомендуємо скористатися допомогою нашого юриста по спадковим справам у Польщі чи іншій країні.

Чому для ведення справи про спадщину за кордоном краще скористатися послугами професійних юристів?

Процес реєстрації спадщини як у Європі, так і за її межами є досить складною процедурою. Часто виникають питання, які не були враховані на початковому етапі процесу – такі, наприклад, як необхідність встановлення батьківства для отримання спадщини від батьків чи інших родичів. Це, свою чергу, породжує додаткові нюанси, які у зв’язку з міжнародним характером справи вирішити набагато складніше, ніж у разі внутрішнього спору (наприклад, проведення дослідження ДНК).

Наші адвокати по спадкових справах мають багаторічний досвід у веденні подібних справ. Водночас завдяки членству в асоціації IAPPR (Міжнародна асоціація професійних дослідників спадщини) та співпраці з агентствами з нерухомості у всіх країнах, ми можемо гарантувати допомогу на кожному етапі спадкової справи — від пошуку потенційних спадкоємців, визначення складових спадкової маси, отримання прав на спадок, до реалізації складових спадкової маси та передачі коштів уповноваженим особам.

Вартість ведення справи про спадщину за кордоном компанією «Lawyer in Europe»

Розроблені та застосовувані нами механізми співпраці з клієнтом дозволяють звільнити його від додаткового фінансового навантаження, пов’язаного із процесом оформлення спадщини за кордоном. Наша винагорода ґрунтується на системі оплати success fee. Це означає, що ми стягуємо оплату лише після успішного завершення справи для клієнта та отримання спадщини з-за кордону, а вартість послуг визначається у вигляді процентної комісії. Якщо справа з якихось причин завершиться не на користь клієнта за обставинами, які не залежать від нього, він не несе фінансового ризику. Це прописано у договорі, підписання якого передує веденню справи про спадщину за кордоном.

Адвокатські послуги з питань спадщини за кордоном

Оформлення спадщини за кордоном

При реєстрації спадщини у США, Англії, Австрії, Австралії, Іспанії, Німеччині, Франції, Туреччини, Італії та інших країнах необхідно враховувати, що у таких випадках застосовуються правила, встановлені законодавством цієї держави.

Розмір винагороди наших юристів за кордоном за ведення справи про спадщину залежить насамперед від ступеня її складності, а також від:

 • обсягу нотаріально засвідченої документації;
 • пошуку спадкового майна;
 • підготовки документації у позасудовому та, за потреби, судовому процесі;
 • представлення інтересів клієнта та ведення його спадкової справи в суді;
 • організації та фінансування авіаперельотів (у випадках, коли потрібна присутність клієнта в країні розташування спадщини);
 • оплати проживання у готелях за кордоном;
 • інших витрат.

Правові норми, що регулюють питання успадкування за кордоном

Правові питання, що стосуються спадкових справ за кордоном, є складними та залежать від багатьох факторів – таких, як місце проживання померлого, його громадянство, розташування майна або договори та юридичні документи, пов’язані зі спадщиною. Важливо розуміти, що спадкове право відрізняється між юрисдикціями різних країн.Таким чином, отримання спадщини у Німеччині, США чи інших країнах матиме свої особливості.

У міжнародних спадкових справах зазвичай застосовується принцип, згідно з яким право, яке застосовується до останнього місця проживання померлої особи, регулюватиме процедуру спадкування. У праві він відомий як “lex domicilii”. Проте деякі країни мають власні правила щодо спадщини громадян, незалежно від їхнього місця проживання. Крім того, іноді може застосовуватись право місця знаходження певних видів майна (наприклад, нерухомості).

На практиці, якщо у померлої людини були зв’язки з кількома країнами, спадкові справи можуть бути особливо складними. Багато країн пов’язані міжнародними угодами, які регулюють питання спадкування – такі як, наприклад, Регламент (ЄС) № 650/2012 Європейського Парламенту та Ради ЄС від 4 липня 2012 року про компетенцію, визнання та виконання рішень у цивільних та комерційних справах (так званий Спадковий регламент).

Як правильно зареєструвати спадок у Європі, Польщі, Німеччині та інших країнах.

Як відбувається процес прийняття спадщини за кордоном

Найчастіше процес, пов’язаний зі спадком за кордоном, починається з визначення наявності заповіту. При оформленні спадщини за заповітом ми перевіряємо його дійсність. Якщо заповіт відсутній, відбувається спадкування за законом. Потім необхідно визначити склад спадщини. Це може вимагати отримання документів від фінансових, банківських, страхових, кадрових та інших установ.

Документи, необхідні для веденняспадкової справи за кордоном

Для отримання права на спадщину від померлої особи за кордоном необхідно надати певні документи юристам, які спеціалізуються на спадкових справах, серед яких слід згадати:

 • свідоцтво про смерть спадкодавця;
 • свідоцтво про народження, при необхідності – про шлюб спадкоємця;
 • документ із фотографією, що підтверджує особу спадкоємця;
 • спеціальні доручення (наприклад, банківські).

Принаймні частину документів вдається зібрати за кордоном. На підставі довіреності наш адвокат по спадковим справам отримує їх від імені клієнта. Ми також забезпечуємо офіційні переклади, якщо це необхідно.

Податки на спадщину

Питання оподаткування спадщини з-за кордону є важливим для спадкоємців. Ставки податку на спадщину різняться залежно від держави її отримання. Це означає, що у разі отримання спадщини із США, Німеччини чи інших країн податок буде різним. Є держави, де зовсім не передбачено податку на спадок (наприклад, на Кіпрі). З іншого боку, у деяких країнах цей податок особливо високий (наприклад, у Франції). У ряді держав діють спеціальні правила розрахунку податків на спадщину, які можуть відрізнятися залежно від її вартості та ступеня спорідненості спадкоємця: чим вищий ступінь спорідненості спадкоємця зі спадкодавцем, тим нижчий податок. Якщо у Вас виникли питання, скористайтеся консультацією щодо оформлення права на спадщину від наших адвокатів у Польщі або будь-якій іншій країні, яка Вас цікавить, і дізнайтеся всі подробиці.

Прийняття спадщини за кордоном за допомогою фахівців компанії «Lawyer in Europe»

Наші адвокати в Європі, що спеціалізуються на міжнародних спадкових справах, допоможуть Вам отримати спадщину, яка знаходиться в Польщі, для громадян Німеччини, США, Канади, Чехії або інших країн, так і спадщина, що знаходиться в США, Канаді або країнах Європи, для бенефіціарів з інших країн.

З будь-яких питань, а також для більш детальної інформації, рекомендуємо звернутися до наших фахівців, скориставшись контактною формою або зв’язавшись з нами за телефоном, електронною поштою.

Вас може зацікавити.