Blog

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СПАДКОЄМЦІВ ЗА БОРГИ СПАДКОДАВЦЯ У СПАДКОВОМУ ПРАВІ ЛИТВИ

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СПАДКОЄМЦІВ ЗА БОРГИ СПАДКОДАВЦЯ У СПАДКОВОМУ ПРАВІ ЛИТВИ

Jan Kowalski
-

Найчастіше отримання спадщини асоціюється у нас зі збільшенням наших активів. На жаль, це не завжди так, як з’ясовується пізніше. А саме, спадщина визначається як сукупність певних прав та обов’язків. Тому вона складається як з активів, так і з зобов’язань. До останніх належать, зокрема, борги спадкодавця, не погашені ним за життя.

Спадщина в Литві – коли виникає відповідальність за борги?

Згідно зі спадковим правом Литви, відповідальність за борги померлого виникає, коли спадкоємець робить заяву про прийняття спадщини. Важливо зазначити, що спадкове право Литви не дозволяє спадкоємцю прийняти спадщину лише частково, звільнивши себе від відповідальності за борги. Така заява мала б вважатися абсолютно недійсною і, отже, ні для кого не обов’язковою.

З огляду на далекосяжні наслідки заяви про прийняття спадщини, спадкоємцю слід, наскільки це можливо, з’ясувати останнє фінансове становище спадкодавця і перерахувати, чи вигідне йому прийняття спадщини з суто економічної точки зору, перш ніж зробити цю заяву. Однак не завжди є час, щоб зробити це, і, крім того, спадкоємці часто не знають, як це зробити. Безпечне та перевірене рішення в такій ситуації – скористатися послугами досвідченого юриста, який зробить усі необхідні приготування.

Відповідальність спадкоємців за спадковим правом у Литві

Згідно зі статтею 5.52 Цивільного кодексу Литви, спадкоємець, який прийняв спадщину, як правило, відповідає за боргами спадкодавця всім своїм майном. Це означає, що спадкоємець несе відповідальність не тільки майном спадкового майна, а й усім своїм майном, накопиченим протягом життя. Однак спадкове право Литви допускає виняток із цього загального правила, який прямо передбачений у Литовському кодексі.

А саме, чинне в Литві спадкове право дозволяє спадкоємцю прийняти спадщину з т.зв. складанням опису майна. Потім спадкоємець зобов’язаний зробити у нотаріуса заяву про те, що він бажає прийняти спадщину таким чином. На підставі цієї інформації нотаріус видає відповідні документи спадкоємцю, який потім повинен звернутися до компетентного судового виконавця. Своєю чергою, судовий виконавець складає спеціальний опис, що містить детальний перелік майна, успадкованого спадкоємцем. Найголовніше, спадкування з використанням опису майна передбачає набагато меншу відповідальність для спадкоємця. Він несе відповідальність лише в межах вартості отриманої спадщини. Це єдина передбачена спадковим правом Литви можливість обмежити відповідальність за борги у спадок.

Спадщина в Литві – пропозиція від компанії «Lawyer in Europe»

Компанія «Lawyer in Europe» добре розуміється на спадковому праві Литви. Нам також відомі емоції, які супроводжують скорботну сім’ю померлого спадкодавця. Однак сум і стрес – не найкращі порадники. Тому ми пропонуємо всім нашим Клієнтам всебічну юридичну допомогу в отриманні спадщини в Литві. Ми співпрацюємо з найкращими фахівцями зі спадкового права в Литві, що гарантує найвищу якість юридичних послуг.

Як відомо, закони про спадкування за кордоном не збігаються із законами, прийнятими в польській правовій системі. Навіть невелика помилка може, в гіршому випадку, призвести до втрати спадщини. Отже, якщо Вам призначили спадщину в Литві, ми запрошуємо Вас зв’язатися з нашою юридичною компанією «Lawyer in Europe» і дізнатися більше про нашу пропозицію. Доручивши нам Вашу справу про спадщину, ви заощадите дорогоцінний час і позбавите себе бюрократії.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі