Blog

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СПАДКОЄМЦЯ ЗА БОРГИ У ХОРВАТІЇ

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СПАДКОЄМЦЯ ЗА БОРГИ У ХОРВАТІЇ

Jan Kowalski
-

Отримання спадщини зазвичай асоціюється спадкоємцем зі збільшенням свого майна. Насправді однак, дуже часто забуваються можливі борги спадкодавця, які, як з’ясовується згодом, в багатьох випадках можуть дорого обійтися необізнаним спадкоємцям. Зважаючи на серйозність волевиявлень щодо прийняття чи відмови від спадщини відповідно та у зв’язку зі значними правовими наслідками таких волевиявлень усі рішення, пов’язані зі спадщиною, мають бути ретельно зважені.

У сьогоднішній статті ми розберемо питання відповідальності спадкоємця за боргами, залишеними померлим спадкодавцем за чинним спадковим правом у Хорватії. Знання цієї тематики є особливо важливим при отриманні спадщини в Хорватії.

Хто відповідає за борги спадкодавця?

Тепер спадкування в Хорватії регулюється Zakon o nasleđivanju (Закон про успадкування). Зважаючи на тему нашої сьогоднішньої статті, ключову роль відіграє ст. 139 вищезазначеного закону. Відповідно до вищевказаної правової норми спадкоємці, які подали заяву про прийняття спадщини, несуть відповідальність за боргами, що залишилися після померлого спадкодавця. Навпаки, спадкоємці, які відмовилися від спадщини, не відповідають за боргами, залишеними померлим спадкодавцем.

Сфера відповідальності спадкоємця за боргами спадкодавця

Відповідальність спадкоємця є особистою, а це означає, що спадкоємець відповідає перед кредиторами спадкодавця всім своїм майном. За законом про спадкування в Хорватії відповідальність спадкоємця за боргами, що залишилися після померлого спадкодавця, обмежувалася вартістю майна, успадкованого спадкоємцем. Тому спадкоємець, як правило, не повинен відповідати в більш широкому обсязі, ніж за те, що він успадкував у зв’язку з придбаною спадщиною в Хорватії.

Множинність спадкоємців, сутність солідарної відповідальності спадкоємців

У ситуаціях, коли спадщина з Хорватії успадковується щонайменше двома спадкоємцями, кожен з них несе солідарну відповідальність за боргами померлого спадкодавця. Це означає, що кредитор спадкодавця може заявити про задоволення своєї вимоги від одного зі спадкоємців або кожного з них. Проте кожен зі спадкоємців, як і раніше, несе відповідальність у межах своєї частки у спадщині. Тому відповідальність спадкоємців за зобов’язаннями, що залишилися після померлого спадкодавця, має індивідуалізований характер. Якщо один із боржників (спадкоємців) покриє всю заборгованість, цей боржник зможе пред’явити конкретну регресну вимогу до інших боржників (спадкоємців).

Спадщина у Хорватії та можливі борги спадкодавця

Тут слід чітко зазначити, що відповідно до ст. 133 Zakon o nasleđivanju, відмовитися від спадщини частково або під умовою неможливо. З вищевикладеного випливає, що заява спадкоємця, на підставі якої він спробував би прийняти спадщину лише щодо свого майна, суперечила б хорватському законодавству про наслідування і не мала юридичної сили. Заява про відмову від спадщини може ставитися до всієї частки у спадщині, на це прямо вказують положення коментованого закону.

Тому, бувши призначеним спадкоємцем у Хорватії, цей спадкоємець повинен скласти свого роду звіт про прибутки та збитки, перш ніж приймати будь-які рішення щодо цього. По-перше, він має з’ясувати, наскільки це можливо, чи залишив спадкодавець якісь борги. Однак це не завжди очевидно. У цьому випадку може знадобитися допомога адвоката, який докладе всіх зусиль для визначення будь-яких можливих непогашених зобов’язань померлого спадкодавця.

Наші юридичні послуги у Хорватії

Заява про відмову від спадщини, звичайно, не найпростіше рішення, але у певних ситуаціях, безумовно, найбезпечніше рішення, щоб звільнитися від боргів, залишених померлим спадкодавцем.

Наша юридична компанія «Lawyer in Europe» надає професійні послуги у галузі міжнародного спадкового права. Враховуючи багаторічну практику наших юристів, клієнти, які користуються запропонованими нами послугами, довіряють нам, тому що ми працювали роками, щоб завоювати таку довіру.

Спадкування у Хорватії часто викликає у спадкоємців безліч проблем через незнання положень місцевого спадкового права. Якщо на Вас оформили спадок у Хорватії, зв’яжіться з нами, і ми будемо раді взяти на себе доручену справу з метою захисту інтересів нашого клієнта. Запрошуємо Вас звертатися до нас у разі потреби.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі