Blog

СПАДЩИНА НА КІПРІ – НЕРУХОМІСТЬ, ЩО НАЛЕЖИТЬ ІНОЗЕМЦЮ

СПАДЩИНА НА КІПРІ – НЕРУХОМІСТЬ, ЩО НАЛЕЖИТЬ ІНОЗЕМЦЮ

Jan Kowalski
-

У зв’язку з тим, що Республіка Кіпр входить до складу Європейського Союзу, громадяни всіх держав-членів ЄС є бенефіціарами вільного пересування осіб. Це дає їм змогу вільно переміщатися територією Союзу та оселятися в будь-якій з його держав-членів. Понад 300 сонячних днів на рік, блакитне Середземне море, а також безліч чудових пам’яток тільки підштовхують іноземців до переїзду в Кіпр на постійне місце проживання. Багато з них, включно з поляками, володіють там власністю, особливо нерухомістю.

Саме з цієї причини в рамках сьогоднішньої статті ми представимо проблему визначення належної юрисдикції у справах щодо успадкування нерухомості, розташованої на Кіпрі, яка належить іноземцям. У таких ситуаціях доречні як норми спадкового права Кіпру, так і норми права Європейського Союзу. Зокрема, Регламент ЄС про спадкування (650/2010), який набув чинності з 5 липня 2012 року в переважній більшості країн ЄС.

Вибір права, застосовного до спадкування

У зв’язку із застосовністю «Європейського регламенту про спадкування», внутрішнє законодавство про спадкування на Кіпрі має відповідати положенням першого. Дійсно, регламенти ЄС стають чинності закону, тобто за лат. «ex lege», невіддільною частиною національних правових порядків усіх держав-членів ЄС і не потребують імплементації. Якщо закон про спадкування на Кіпрі буде несумісний з положеннями законодавства ЄС, тільки норми ЄС матимуть обов’язкову силу.

Згідно зі статтею 22 Регламенту про спадкування (650/2010), кожен громадянин ЄС має право вибрати застосовну юрисдикцію у своїй справі про спадкування. Таким чином, він може вибрати, чи буде він вибирати як застосовне право закон країни свого громадянства. Якщо громадянин держави-члена ЄС не робить такого вибору, компетентними органами будуть органи держави, в якій він мав останнє місце проживання або звичайне місце проживання до своєї смерті. Наприклад, якщо громадянин Польщі мав таке місце на Кіпрі та водночас не зробив відповідної заяви, то процедуру спадкування щодо його спадщини проводитимуть компетентні органи, визначені на підставі спадкового права Кіпру.

Спадкування на Кіпрі – закон, що застосовується до нерухомості

Однак є деякі винятки з вищезгаданої можливості вибору застосовного права, передбачені статтею 22 Положення про спадкування (650/2010). Один із них пов’язаний зі спадкуванням нерухомого майна. У їхньому випадку правова позиція вирізняється тим, що у громадянина країни ЄС, у принципі, взагалі немає вибору. Тому громадянин ЄС не може зробити юридично ефективний вибір застосовного права. У разі спадкування нерухомого майна, застосовним правом буде право країни, в якій знаходиться це майно.

Наприклад, якщо громадянин України залишив після себе нерухоме майно, розташоване на території Республіки Кіпр, кіпрські державні органи будуть компетентні вести процедуру успадкування щодо цього майна. У цьому випадку положення закону про спадкування на Кіпрі матимуть пряму дію. Ні воля спадкодавця, ні його останнє місце проживання або звичайне місце перебування до смерті не мають тут ані найменшого значення. Це пов’язано з тим, що на операції з нерухомим майном з різних причин накладаються значно суворіші обмеження.

Спадщина на Кіпрі – допомога юриста

Під час успадкування нерухомості, розташованої на Кіпрі, необхідно пам’ятати про необхідність дотримання численних формальних вимог, передбачених законом. Крім іншого, необхідно досконально знати низку положень спадкового права Кіпру, хоча положення інших галузей права, зокрема адміністративного та податкового, також не позбавлені значення. Тому отримання спадщини на Кіпрі є досить складним завданням для іноземців, які, як правило, не знайомі з місцевою правовою системою.

З цієї причини, якщо ви хочете переконатися, що ваша спадщина оформлена належним чином, вам слід довірити свою справу щодо спадкування досвідченому і кваліфікованому юристу, який знайомий зі спадковим правом на Кіпрі.

Юристи компанії «Lawyer in Europe» будуть раді надати всебічну підтримку в питаннях правонаступництва на Кіпрі. З огляду на свою практику вони спеціалізуються на міжнародному спадковому праві, тому користування їхніми послугами – це гарантія найвищої якості, безпеки та душевного спокою. Багаторічний досвід юристів компанії «Lawyer in Europe» підтверджується високим відсотком справ, завершених на користь наших клієнтів, і значною репутацією, якою користується компанія.

Якщо Вам щось знадобиться, звертайтеся до наших фахівців.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі