Blog

ВАЖЛИВІСТЬ СПАДКОВИХ ДОГОВОРІВ У СПАДКОВОМУ ПРАВІ ШВЕЙЦАРІЇ.

ВАЖЛИВІСТЬ СПАДКОВИХ ДОГОВОРІВ У СПАДКОВОМУ ПРАВІ ШВЕЙЦАРІЇ.

Jan Kowalski
-
Планування спадкування передбачає обов’язкове розпорядження майном на випадок смерті (mortis causa) таким чином, щоб виключити спадкування за законом. Перше, що спадає на думку, – це, звичайно, спадкування за заповітом. Однак, всупереч уявленням, це не єдиний можливий варіант уникнути спадкування за законом. Наприклад, існує можливість укладення так званого спадкового договору, який, на відміну від заповіту, є прикладом юридичного акту, що вступає в силу шляхом вчинення щонайменше двох консенсуальних волевиявлень про намір.
Саме тому в рамках сьогоднішньої статті ми вирішили розглянути питання правонаступницьких договорів у швейцарському спадковому праві. Як відомо, все більше поляків шукають свою долю за кордоном, і популярність Швейцарії в цьому плані неухильно зростає. До речі, наші юристи в компанії Адвокат в Європі, у зв’язку зі своєю практикою, не раз мали справу саме зі спадкуванням у Швейцарії. У будь-якому випадку, з загальнодоступних даних видно, що спадкування за кордоном в цілому з кожним роком набуває все більшого значення на практиці.

Спадкове право Швейцарії – спадкування в Швейцарії на підставі спадкового договору

Відповідно до швейцарського спадкового права, Erbvertrag – це договір про спадкування, який є обов’язковим для спадкодавця та однієї або декількох договірних сторін. Важливо, що він може бути укладений лише особами, які досягли 18-річного віку і повністю усвідомлюють серйозність зроблених заяв про наміри. Обидві ці умови повинні бути виконані разом. Таким чином, Erbvertrag є альтернативою заповіту. Практика показує, що він користується особливою популярністю серед подружжя та партнерів по життю, дозволяючи їм гнучко планувати своє правонаступництво.
Оскільки Erbvertrag є договором, він може бути змінений або розірваний лише за згодою всіх договірних сторін. Тому перед його укладенням слід дуже ретельно зважити, чи дійсно це гарна ідея. До речі, про особливу важливість Erbvertrag свідчить і його форма. Так, згідно зі спадковим законодавством Швейцарії, він повинен бути нотаріально завірений, а потім підписаний у присутності щонайменше двох свідків. В іншому випадку Erbvertrag буде абсолютно недійсним і не матиме належної юридичної сили.

Спадкове право Швейцарії – види спадкових договорів у швейцарському спадковому праві

Важливо зазначити, що загальна категорія спадкових договорів у швейцарському спадковому праві в основному охоплює два типи договорів, а саме: договори про спадкування та договори про відмову від спадкування. Згідно з першим, спадкодавець призначає одного або декількох спадкоємців (легататів) для прийняття спадщини. По суті, це юридично рівнозначна альтернатива заповіту. За загальним правилом, практично всі розпорядження на випадок смерті, які можливі в заповіті, можуть бути зроблені за допомогою спадкового договору, за одним невеликим винятком. А саме, у спадковому договорі не можна призначити виконавця заповіту.
Зовсім інша справа, однак, з договором про правонаступництво. Як випливає з назви, в ньому потенційний спадкоємець заявляє, що він відмовляється від спадщини спадкодавця, тим самим втрачаючи всі права на спадщину. За швейцарським спадковим правом, відмова від спадщини поширюється також на нащадків відмовника, якщо сторони угоди не домовилися про інше. Варто зазначити, що спадкове право Швейцарії дозволяє потенційному спадкоємцю відмовитися від своєї частки спадщини на користь певних родичів. Зі зрозумілих причин, при прийнятті рішення про укладення договору про відмову від спадщини слід бути особливо обережним.

Спадщина за кордоном – що робити у випадку вступу в спадщину з-за кордону?

Іноземець, якому призначено спадщину з-за кордону, найчастіше не знає, як йому діяти в цей момент. Втім, це не дивно, враховуючи, що за кордоном майже ніхто не знайомий зі спадковим правом. Крім того, знання державної мови країни також необхідне, і без нього ніяк не обійтися. З огляду на те, що навіть найменша помилка може, в гіршому випадку, призвести до втрати спадщини, не варто ризикувати і діяти самостійно. У подібних ситуаціях безпечніше довірити свою спадкову справу професіоналам, які займаються спадщиною з-за кордону професійно і на щоденній основі. У нашій юридичній фірмі Адвокат в Європі ви знайдете таких фахівців.
Отже, якщо ви отримали спадщину в Швейцарії або іншій країні світу, запрошуємо вас зв’язатися з нашими фахівцями і дізнатися більше про нашу пропозицію. Юристи компанії Адвокат в Європі представляють інтереси своїх співвітчизників по всій Європі і тому будуть раді надати вам необхідну підтримку у зв’язку з отриманням спадщини за кордоном. У цьому випадку ми гарантуємо вам високоякісний юридичний супровід з урахуванням ваших індивідуальних потреб. Ваші інтереси завжди стоять для нас на першому місці.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі