Blog

ВІДМОВА ВІД СПАДЩИНИ В ЧЕХІЇ

ВІДМОВА ВІД СПАДЩИНИ В ЧЕХІЇ

Jan Kowalski
-

Спадкування майна часто спричиняє успадкування боргів від померлого спадкодавця. З цієї причини рішення про прийняття чи відмову від спадщини має бути ретельно проаналізоване, щоб уникнути негативних наслідків. У кожній країні питання відповідальності спадкоємця за боргами, що залишилися після померлого спадкодавця, по-різному ставиться. У деяких країнах ця відповідальність обмежена, а з іншого боку, є країни, де спадкоємці несуть відповідальність без будь-яких обмежень усім своїм майном.

У рамках сьогоднішньої статті ми надамо порядок відмови від спадщини у спадковому праві в Чехії. Ці питання докладно регулюються Цивільним кодексом Чехії, тобто Občanský zákonік. Під час розгляду питання про відмову від спадщини з-за кордону варто звернутися до професійного юриста, який зможе провести комплексний аналіз фактичного та правового стану конкретної спадкової справи.

Відмова від спадщини та відмова від права наслідування

Насамперед слід уточнити, що терміни «відмова від спадщини» та «відмова від права спадкування» не тотожні. А саме, під відмовою від права спадкування розуміється ситуація, за якої спадкоємець укладає зі спадкодавцем нотаріально засвідчений договір, за допомогою якого спадкоємець заявляє про відсутність у нього наміру успадкувати майно, залишене померлим спадкодавцем. Цей вид нотаріальної угоди укладається за життя спадкодавця.

У свою чергу, відмова від спадщини є не що інше, як одностороннє волевиявлення спадкоємця, на підставі якого він відмовляється від спадщини після смерті спадкодавця. Таким чином, заява спадкоємця про відмову від спадщини має вторинний характер у зв’язку з тим, що перед поданням такої заяви спадкоємець має бути попередньо призначений на спадщину. Як правило, термін його подання становить один місяць і відраховується з дня повідомлення судом спадкоємця про його право на відмову від спадщини та про наслідки подання такої заяви.

Заява про відмову від спадщини

Заява про відмову від спадщини має відповідати всім формальним вимогам, які пред’являються законом до юридично дійсної заяви про наміри. Тому така заява має бути насамперед свідомою, ясною, вільною та зрозумілою, але й відповідати внутрішній волі спадкоємця, на що прямо зазначено у ст. 1489 Цивільного кодексу Чехії. Заява про відмову від спадщини може бути виражена як у письмовій, так і в усній формі для протоколу суду; також можна подати заяву через представника спадкоємця.

Як правило, у спадкоємця є один місяць, щоб відмовитися від спадщини, проте законодавець запровадив із цього приводу певний виняток щодо спадкоємців, місце проживання яких знаходиться за кордоном (тобто за межами Чехії) – у їхньому випадку цей термін складає три місяці. Однак у ситуації, коли спадкоємець помер і не встиг відмовитись від спадщини, його спадкоємці мають право відмовитись від спадщини.

Важливо відзначити, що спадкове право у Чехії виключає відмову від спадщини під умовою, із застереженням чи частково. У цьому випадку заява спадкоємця є абсолютно недійсною і не має юридичної сили. При цьому слід мати на увазі, що згідно з Občanským zákon заява про відмову від спадщини є безвідкличною. Тому спадкоємець не може змінити своє рішення пізніше. Навіть якщо він вирішить подати заяву про відміну заяви на відмову від спадщини, така заява, швидше за все, буде проігнорована судом.

Спадщина у Чехії – у чому може допомогти юрист?

Юристи компанії «Lawyer in Europe» компетентно надають професійні юридичні послуги у справах сфери міжнародного спадкового права. Іноземні закони та спілкування іноземною мовою часто викликають масу проблем у спадкоємців та одержувачів спадщини, призначених для отримання спадщини з-за кордону. Завдяки багаторічній практиці нашої юридичної фірми та великому досвіду наших юристів, ми маємо розгалужену мережу контактів, що включає перевірених юристів із різних куточків світу.

Наші юристи чудово розуміють, що отримання спадщини, як правило, пов’язане з травмою після втрати близької людини, яка в першу чергу торкається їхніх найближчих родичів. При потребі звертайтеся до нашої юридичної компанії. Ми будемо раді надати підтримку на кожному етапі справи і при цьому позбавити наших клієнтів усіх формальностей. Використання юридичних послуг, які пропонує юридична компанія «Lawyer in Europe», є гарантією безпеки та спокою.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі