Blog

ДОГОВОРИ ПРО СПАДКУВАННЯ У СПАДКОВОМУ ПРАВІ ЕСТОНІЇ

ДОГОВОРИ ПРО СПАДКУВАННЯ У СПАДКОВОМУ ПРАВІ ЕСТОНІЇ

Jan Kowalski
-
Не секрет, що спадкове право – одна з тих галузей права, з якими рано чи пізно доводиться стикатися практично кожному з нас. Крім того, іноді в гру вступає навіть спадкове право за кордоном, і тоді ситуація стає ще складнішою. Як ми всі знаємо, поляки все частіше і частіше переїжджають за кордон, в основному з економічних причин, і саме звідси може виникнути претензія на спадщину за кордоном.
З цієї причини в сьогоднішній статті ми розглянемо один з інститутів спадкового права за кордоном, а саме спадкові угоди в Естонії. Цікаво, що Естонія за площею майже в сім разів менша за Польщу. Незважаючи на це, Естонія славиться своїми чарівними містами, розлогими лісами та регіональною кухнею, які, безсумнівно, приваблюють безліч туристів.

Спадкове право Естонії – що таке спадкові договори?

Спадкові договори за естонським спадковим правом – це вид двосторонньої угоди між спадкодавцем та іншими особами, в якій спадкодавець призначає іншу особу своїм спадкоємцем або легатом. Важливо зазначити, що якщо інша сторона договору про спадкування є обов’язковим спадкоємцем (тобто особою, яка має право на резервовану частку), то згідно зі спадковим правом Естонії вона тим самим відмовляється від своєї частки обов’язкової частини спадщини.
Слід також зазначити, що Закон про спадкування Естонії зберігає за договором про спадкування форму нотаріального акта під загрозою недійсності. Відповідно, угода, складена в будь-якій іншій формі (наприклад, у простій письмовій формі), є абсолютно недійсною і, отже, ні до чого не зобов’язує. Зрозуміло, саме по собі застереження про форму нотаріального акта породжує й інші правові наслідки, зокрема, щодо скасування або зміни такої угоди, про що йтиметься нижче.

Спадкове право Естонії – скасування та зміна угоди про спадкування

Угода про спадкування може бути скасована або змінена за життя спадкодавця практично в будь-який час. Знову ж таки, спадкове право Естонії вимагає нотаріальної форми під страхом недійсності. Скасування (зміна) відбувається або шляхом укладення нотаріальної угоди, або шляхом укладення нового договору про спадкування. З іншого боку, можливість скасування або зміни такого договору в разі, якщо спадкодавця вже немає в живих, зовсім інша. У цьому разі договір може бути розірваний, але тільки на підставах, передбачених загальною частиною Цивільного кодексу Естонії.
Для цього необхідно подати позов до суду у справах про спадкування. Виходячи з положень Закону про спадкування Естонії, позов має бути подано протягом одного року від дня, коли стало відомо про причину, що стала підставою для анулювання договору, але не пізніше 30 років від дня відкриття спадщини. Слід зазначити, що про недійсність спадкового договору може заявити не тільки інша сторона договору, а й третя особа, яка мала б право на спадщину спадкодавця, якби спадковий договір був недійсним.

Спадкове право Естонії – розірвання договору про спадкування

У певних ситуаціях спадкодавець може відмовитися від договору про спадкування, зробивши односторонню заяву про намір іншій стороні в нотаріальній формі. Цікаво, що спадкодавець, який не володіє повною дієздатністю, може відмовитися від спадкового договору без попередньої згоди своїх законних представників. Згідно з естонським спадковим правом, відмова від спадкового договору можлива в таких випадках:

 1. сторони передбачили в договорі право на відмову (так зване договірне право на відмову);
 2. одержувач спадщини вчинив злочин проти спадкодавця або його чи її найближчих родичів;
 3. одержувач спадщини грубо порушує законний обов’язок щодо утримання спадкодавця;
 4. одержувач спадщини особа, яка умисно та істотно порушує інше зобов’язання перед спадкодавцем, що полягає у виконанні неодноразових зобов’язань перед спадкодавцем протягом його життя.

Спадщина з Естонії – адвокат у справах спадщини з-за кордону

Справи за спадковим правом за кордоном зі зрозумілих причин відрізняються від справ про спадкування на батьківщині. З цієї причини під час отримання спадщини з Естонії або іншої зарубіжної країни безпечніше і надійніше за все скористатися послугами авторитетної юридичної фірми, що спеціалізується в цій галузі. Адвокати нашої юридичної фірми Адвокат в Європі мають справу з широким спектром подібних справ, а тому нададуть всебічну юридичну підтримку на кожному етапі справи і, крім того, вироблять найкраще рішення для свого клієнта. Компанія Адвокат в Європі відрізняється від інших юридичних фірм на ринку тим, що представляє інтереси своїх клієнтів і надає їм юридичні консультації також у сфері міжнародного права та міжнародних судових процесів.
Отже, якщо вам призначено спадщину з Естонії, або якщо вам потрібна будь-яка інша форма підтримки у зв’язку зі спадщиною в Естонії, ми щиро запрошуємо вас зв’язатися з нашими юристами, які нададуть вам абсолютно безкоштовну юридичну консультацію щодо вашої спадкової справи.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі