Blog

ДОЛЯ ЗА ВИБОРОМ В НЬЮ-ЙОРКУ

ДОЛЯ ЗА ВИБОРОМ В НЬЮ-ЙОРКУ

Jan Kowalski
-

Хоча США формально є однією країною, кожен із штатів Америки може похвалитися великим ступенем автономії по відношенню до інших, що проявляється, у тому числі, й у численних відмінностях між місцевими законами. Також спадкове право у США не одноманітне, і ситуація ускладнюється ще й тим, що кожен штат намагається приймати свої правові рішення. Це, своєю чергою, тягне у себе поділ спадкового права США на федеральне спадкове право і спадкове право штату.

Тому всі аспекти успадкування в США надзвичайно складні. Раціональним рішенням виявляється довірити справу про спадщину досвідченому юристу, який спеціалізується на спадщині зі США. Спочатку він всебічно оцінить фактичний та юридичний стан справи, а потім зможе взяти на себе всі формальності.

У рамках сьогоднішньої статті ми представимо юридичну конструкцію elective share, ухвалену в законодавстві штату Нью-Йорк. Це не єдиний штат, де діє таке правове рішення.

Що таке elective share?

Як згадувалося вище, спадкове право США регулюється різними місцевими законами. Те саме стосується і нью-йоркського інституту elective share, на який тепер поширюється дія New York Estates, Powers and Trusts Law (скорочено EPTL).

Elective share (право вибору) є прикладом правової конструкції в рамках спадкового права, яка захищає майнові інтереси чоловіка, що пережив, у разі смерті іншого чоловіка. Тому elective share іноді називають «вдовиними акціями». Право вибору в Нью-Йорку застосовно, зокрема, коли померлий чоловік навмисне виключив свого чоловіка зі спадщини або коли він заповідав йому певну частину свого майна, але це занадто мало і в той же час занадто велика шкода для чоловіка, що живе.

Відповідно до розділу 5-1.1-A ETPL чоловік, який пережив, може вимагати до 50 000 доларів США з майна померлого чоловіка або 1/3 чистої вартості майна, залежно від того, що йому вигідніше. Тут набирає чинності право вибору, яким може, але з повинен користуватися шлюбний супутник померлого спадкодавця.

Що ще варто знати про elective share у Нью-Йорку?

Щоб претендувати на elective share, чоловік, що залишився живим, зобов’язаний подати відповідну заяву в Surrogate’s Court (тобто альтернативний суд), компетентний у справі. В принципі, він має 6 місяців з дня призначення виконавця заповіту або керуючого майном. В особливо обґрунтованих випадках суд може за клопотанням чоловіка продовжити термін виконання вищезгаданих дій.

Однак шлюбний супутник не завжди матиме право на elective share після смерті свого чоловіка. Право вибору не поширюється, наприклад, у разі розлучення між подружжям або за відсутності тримання з боку подружжя, незважаючи на наявність такого обов’язку. Крім того, чоловік може добровільно відмовитися від своєї частки у спадок померлого чоловіка на підставі шлюбного договору (укладеного як перед шлюбом, так і післяшлюбного). Однак ці угоди можна ефективно оскаржити у суді.

Спадкування в США

Побудова правових норм, регулюючих питання спадкування США, досить складне. Запитання спадщини у Сполучених Штатах можуть вимагати, щоб ви довірили свою справу компетентному юристу. У багатьох випадках це заощадить не лише час, а й гроші.

Юридична компанія «Lawyer in Europe» вже багато років спеціалізується на захисті спадкових прав своїх клієнтів. Юристи, які з нами співпрацюють, є фахівцями з великим досвідом ведення міжнародних спадкових справ. Все вищеперелічене забезпечує високий рівень послуг, що ми пропонуємо, і високий рівень задоволеності наших клієнтів.

Тому у разі потреби запрошуємо Вас звертатися до наших юристів. Будемо раді надати всебічну підтримку кожному етапі справи. Спадкове право у США не приховує від нас жодних секретів.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі