Blog

ЯК СКЛАСТИ ОСОБИСТИЙ ЗАПОВІТ В ОНТАРІО?

ЯК СКЛАСТИ ОСОБИСТИЙ ЗАПОВІТ В ОНТАРІО?

Jan Kowalski
-

У Канаді, як федеративну державу, паралельно існує безліч різних правових порядків. Такий стан справ поширюється, зокрема, на правові акти, що регулюють питання канадського спадкового права. Хоча у Канаді розроблено деякі загальні правила, застосовні по всій території Канади, більшого практичного значення надається законам окремих провінцій.

У сьогоднішній статті ми розглянемо 5 основних формальних вимог щодо складання особистого заповіту в провінції Онтаріо. За останніми статистичними даними, в Онтаріо мешкає кілька сотень тисяч поляків. Онтаріо також є найбільш густонаселеною провінцією Канади. У її межах знаходиться, зокрема, і Оттава, яка є столицею цієї країни.

Для цілей сьогоднішньої статті пояснимо, що особистий заповіт – це заповіт, складений без участі нотаріуса у зручний для заповідача час та місце (тобто особи, яка склала заповіт). Використання цієї форми дозволяє уникнути багатьох формальностей; Тим не менш, ви все одно повинні враховувати потенційні юридичні дефекти заповіту.

I – Можливість створення заповіту

Особа, яка становить заповіт в Онтаріо, має бути повнолітнім. Повноліття в Онтаріо настає, коли вам виповнюється 18 років. Таким чином, положення щодо цього не відрізняються від положень, прийнятих відповідно до Цивільного кодексу Польщі.

Другою не менш важливою умовою в цій групі є розумова здатність спадкодавця скласти заповіт. Дійсний особистий заповіт відповідно до канадського законодавства про успадкування може бути складений тільки особою, яка розуміє заповіт та його наслідки. Умови віку та розумових здібностей повинні поєднуватися.

II – Незалежність при складанні заповіту

Суть заповіту, звісно, ​​у цьому, що спадкодавець здійснює обов’язкові розпорядження майном у разі смерті, тому заповіт є актом особливої ​​ваги.

Отже, заповіт у принципі має бути написаний самим заповідачем. Тому неприйнятно проводити складання заповіту за когось іншого. Таким чином, довіреність на складання заповіту, видана спадкодавцем третій особі, не матиме юридичної сили. Найчастіше юридичні події у сфері успадкування носять суто особистий характер, потребує дій зацікавленої особи.

III – Складання заповіту у присутності не менше двох свідків

Ще однією вимогою є присутність не менше двох свідків у процесі заповіту. Свідки також повинні усвідомлювати роль, яку вони відіграють. Це на практиці означає, що заповідач повинен повідомити їм, що заповідальний акт, що складається ним, є його заповітом.

Тут варто наголосити, що не кожна людина може виступати свідком при складанні заповіту. Наприклад, одержувач спадщини, зазначений у заповіті може бути свідком його складання. Такі вимоги покликані, зокрема, захистити особу, яка склала заповіт, гарантуючи їй максимально можливий ступінь свободи під час здійснення заповідальних розпоряджень.

IV – Рукописні підписи свідків

Роль свідків при складанні особистого заповіту не обмежується їхньою фізичною присутністю під час його написання. А саме, свідки мають додатково поставити свої підписи на документі, який становить заповіт. Підписи свідків є своєрідним доказом, що підтверджує їх участь у всій процедурі. Відсутність підпису свідків на заповіті є кваліфікованим правовим недоліком, що тягне у себе недійсність заповіту.

V – Підпис заповідача

У зв’язку з тим, що заповіт є волевиявленням спадкодавця, йому необхідно власноручно підписати свій заповіт. Як і підписи свідків, підпис спадкодавця має бути розбірливим і містити ім’я та прізвище. Дотримання таких вимог полегшить ідентифікацію осіб, які підписали заповіт.

Спадкування в Канаді – юридична допомога

На жаль, у переважній більшості випадків спадкодавці вмирають без дійсного заповіту. Звичайно, це не означає заздалегідь, що спадок, залишений померлим, автоматично переходить у власність держави чи органів місцевого самоврядування, адже йдеться і про спадкування згідно із законом. Незважаючи на це, варто зважитися на закріплення своєї волі, тим більше, що саме спадкодавець краще знає, що він хоче зробити зі своїм довічним майном у разі смерті.

Якщо ви хочете скласти юридично значущий особистий заповіт, рекомендується підготувати його за допомогою компетентного юриста, який зможе надати заповідачеві всі необхідні роз’яснення та вивчити заповіт з точки зору його положень.

Наша юридична компанія «Lawyer in Europe» має багаторічний досвід роботи у міжнародних спадкових справах. Міжнародне спадкове право є ключовим аспектом діяльності нашої юридичної компанії. Наші юристи дуже раді допомогти своїм клієнтам, надаючи неоціненну підтримку та захищаючи їхні інтереси. Якщо вам потрібна допомога у отриманні спадщини з-за кордону, запрошуємо Вас звертатися до наших юристів. Ми гарантуємо юридичні послуги найвищої якості!

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі