Blog

НЕГІДНИЙ УСПАДКУВАННЯ ЗА ІТАЛІЙСЬКИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ

НЕГІДНИЙ УСПАДКУВАННЯ ЗА ІТАЛІЙСЬКИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ

Jan Kowalski
-

Недостойність у спадку – надзвичайно цікавий інститут спадкового права, який завжди викликав безліч емоцій. Ця конструкція відома у тому числі в польському законодавстві, що відображено у ст. 928 Цивільного Кодексу. Інститути негідності поширені й в правових нормах, що діють у закордонних правових системах, наприклад, в Італії, де можливе виключення зі спадщини – йдеться про так званого негідного спадкоємця.

У рамках сьогоднішньої статті будуть представлені найважливіші питання, пов’язані з негідним спадкоємцем, згаданим у третій главі другої книги Il Codice Civile Italiano. Пропонуємо вам ознайомитись із матеріалом, мета якого наблизити суть наведеної вище конструкції. Спадщина з Італії в основному вимагає знання італійських правил щодо спадкування, які часто відрізняються від рішень, прийнятих у польському законодавстві.

Відмінність негідного спадкоємця від позбавлення спадщини

На початку наших сьогоднішніх міркувань слід чітко підкреслити, що поняття «негідний спадкоємець» і «позбавлення спадщини» не тотожні, хоча вловити різницю між ними справа не з легких. Це два різних інститути спадкового права, які іноді змішують через один і той самий ефект, тобто позбавлення спадкоємця можливості успадкування майна, залишеного спадкодавцем.

Ми маємо справу з позбавленням спадщини, коли спадкодавець, висловлюючи свою волю, позбавляє законних спадкоємців права на законну спадщину. Ключове значення тут має воля спадкодавця, проте вона має бути підкріплена однією з передбачених законом передумов, що мають об’єктивний характер.

З іншого боку, негідність успадкування виникає, коли ця особа має законне право успадковувати чи відстоювати своє право на законну спадщину, але з суто етичних причин може вважатися нездатною успадковувати через злочин.

З урахуванням викладеного можна дійти невтішного висновку, що позбавлення спадщини є проявом волевиявлення спадкодавця (різновид заповідального розпорядження), тоді як недостойність спадкування санкціонується безпосередньо законом, тобто громадська думка і справедливість має ключове значення, тоді як «останнє бажання» спадкодавця відіграє тут другорядну роль.

Визнання негідним спадкоємцем в італійському праві

Причини, дозволяють вважати цього спадкоємця негідним за змістом італійського спадкового права, перелічені у ст. 463 Італійського Цивільного кодексу (Il Codice Civile Italiano). До передумов цієї статті відносяться найбільш тяжкі заборонені діяння, найчастіше злочинного характеру, як, наприклад, вбивство або замах на вбивство спадкодавця, фальсифікація заповіту.

Слід наголосити, що вчинення будь-якого положення зі ст. 463 Цивільного кодексу Італії не робить спадкоємця автоматично негідним наслідування. Необхідно звернутися до суду із відповідною заявою про визнання негідним спадкоємцем, уповноваженою на це особою, що дозволить компетентному суду винести необхідне рішення у справі.

Законне судове рішення має зворотну чинність і тому призводить до наслідків (лат. „ex tunc”). Це випливає із формулювання ст. 465 Цивільного Кодексу Італії, за якою спадкоємець, визнаний негідним, зобов’язаний повернути те, що він придбав у зв’язку з несправедливо успадкованим майном.

Щобільше, у певних ситуаціях можлива реабілітація негідного спадкоємця, про що зазначено лише тут. Така реабілітація абсолютно унікальна. Відповідно до нових поглядів італійської доктрини, вона може відбуватися у двох формах: повної чи часткової.

Спадщина з Італії – ось як ми можемо вам допомогти

У будь-якому закордонному спадковому виробництві необхідне глибоке знання складних правових норм, що застосовуються в країні, де є спадок. Як матеріальне, так і процесуальне спадкове право за кордоном дуже часто принципово відрізняється від права, з яким ми маємо справу в рамках Цивільного кодексу Польщі.

Юристи „Lawyer in Europe” запрошують Вас скористатися юридичними послугами, які вони пропонують на будь-якому етапі Вашої справи. Вони зможуть полегшити життя своїх клієнтів у такий непростий для них час. Вочевидь, що отримання спадщини зазвичай пов’язані з втратою близької людини. Вбиті горем родичі померлого часто можуть почуватися безпорадними у новій сірій реальності.

Наші юристи чудово усвідомлюють всю серйозність ситуації, тому будуть раді надати необхідну підтримку та допомогти без зайвого стресу виконати усі необхідні формальності. При потребі звертайтеся до наших спеціалістів.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі