Blog

ОСКАРЖЕННЯ ЗАПОВІТУ У ШВЕЦІЇ

ОСКАРЖЕННЯ ЗАПОВІТУ У ШВЕЦІЇ

Jan Kowalski
-

Спадкування у Швеції нині регулюється Шведським кодексом про спадкування Ärvdabalk. Кодифікація цієї галузі цивільного права лише підкреслює її особливу роль у шведському правопорядку. Однак це не дивно з огляду на серйозність заповідальних заяв, за допомогою яких спадкодавці розв’язують питання про розподіл свого майна в разі смерті.

З огляду на необхідність забезпечення належного правового захисту останньої волі спадкодавця та заповідальних прав інших учасників процедури спадкування, процедура заповіту може бути предметом судового контролю. Це дає змогу ефективно оскаржувати заповіти в судах за відповідних обставин. Тож у сьогоднішній статті ми коротко викладемо найбільш важливі питання, пов’язані з оскарженням заповіту відповідно до спадкового права Швеції.

Підстави для визнання недійсності заповіту у шведському спадковому праві

Каталог підстав для недійсності заповіту у шведському спадковому праві можна знайти у главі 13 Ärvdabalk. Прояв будь-якої з них призводить до того, що заповіт має бути визнаний недійсним відповідно до чинного законодавства. Недійсність заповіту означає, що він не має юридичної сили. Згідно зі Шведським спадковим кодексом, підставами для оскарження заповіту можуть бути:

 • відсутність здатності скласти заповіт;
 • недотримання належної форми (порушення формальних вимог);
 • складання заповіту під впливом психічного розладу;
 • обмеження свободи заповідача під час процедури складання заповіту шляхом використання проти нього погроз або обману.

Оскарження заповіту в спадковому праві Швеції найпростіше на підставі твердження про те, що спадкодавець не виконав формальні вимоги, передбачені законом. Однак вибір конкретної підстави повністю залежить від обставин, пов’язаних із конкретною справою спадкування. Варто зазначити, що законодавство про спадкування у Швеції передбачає й інші підстави, що призводять до абсолютної недійсності заповіту, наприклад, його підробка.

Оскарження заповіту у Швеції – порядок, строки

Згідно з чинними нормами спадкового права у Швеції, процедура оскарження заповіту ґрунтується на оскарженні заповіту в компетентному окружному суді. Активне право оскаржувати заповіт мають тільки спадкоємці, під якими маються на увазі родичі спадкодавця, які мають право успадковувати через закон (тобто за лат. «ex lege»). З цієї причини спадкоємці не мають права подавати скаргу в порядку коментування.

Строк для подачі позову про оскарження заповіту у шведському спадковому праві становить шість місяців, що обчислюються з дати вручення заповіту спадкоємцю. Під врученням заповіту розуміється вручення копії спадкоємцю. Недотримання вищевказаного строку тягне за собою втрату спадкоємцем права на пред’явлення позову, що випливає з формулювання глави 14. § 5 Ärvdabalk.

Оскарження заповіту у Швеції – додаткова інформація

Згідно з положеннями закону про спадкування у Швеції, тягар доказування лежить на особі, яка витягує з цього правові наслідки. Враховуючи, що тільки спадкоємець має право подати позов, саме спадкоємець, як позивач, зобов’язаний довести свою правоту в суді. В іншому випадку оскарження заповіту не буде ефективним.

Залежно від обставин справи та обґрунтованості вимог заявника, суд винесе рішення про повну або часткову недійсність заповіту. Якщо суд ухвалить, що весь заповіт є абсолютно недійсним, застосовуватимуться відповідні положення спадкового права Швеції, які стосуються спадкування за законом. У цьому випадку воля спадкодавця не матиме жодного значення.

Спадкування у Швеції

Отримання спадщини у Швеції завжди передбачає досконале знання законів країни. Існують також мовні бар’єри та логістичні проблеми. З цієї причини більшість спадкоємців, які прибули з-за меж Швеції, не можуть впоратися з труднощами своєї спадкової справи. Якщо Ви хочете уникнути можливих незручностей, пов’язаних зі спадкуванням у Швеції, найкращим рішенням буде скористатися послугами професійної юридичної компанії, що спеціалізується на міжнародному спадковому праві.

Юристи компанії «Lawyer in Europe» неодноразово допомагали своїм Клієнтам в отриманні спадщини у Швеції. Однією з основних спеціалізацій нашої юридичної компанії є закордонне спадкове право, завдяки чому ми маємо великий досвід у захисті спадкових прав наших Клієнтів. Якщо Вам необхідний комплексний юридичний захист, ми запрошуємо Вас звернутися до юристів компанії «Lawyer in Europe».

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі