Blog

СКАСУВАННЯ ЗАПОВІТУ ЗА ЗАКОНОМ ПРО СПАДКУВАННЯ В КАНАДІ

СКАСУВАННЯ ЗАПОВІТУ ЗА ЗАКОНОМ ПРО СПАДКУВАННЯ В КАНАДІ

Jan Kowalski
-

Спадкування в Канаді є особливо складним. А саме як і в США, у цій країні регулювання спадкового права є компетенцією федеральної влади. З цього випливає, що спадкове право в Канаді не є однаковим. Залежно від провінції, про яку йдеться, ми стикаємося з різними рішеннями, прийнятими в законодавстві. Часто ці відмінності досить істотні, щоб створити дійсно великі проблеми для людей, які отримують спадщину в Канаді. Однак, з іншого боку, є деякі подібності, які можна застосувати до всієї системи спадкового права в Канаді.

Сьогоднішня стаття присвячена одному з таких питань. Йдеться про скасування заповіту відповідно до законів про спадкування в Канаді. Зрозуміло, ми ґрунтували свої міркування на правилах, що діють в Онтаріо, але загалом вони схожі з правилами, що діють в інших канадських провінціях.

Отримання спадщини в Канаді – способи скасування заповіту в Онтаріо

Заповідальна заява як конкретний акт останньої волі спадкодавця, звісно ж, є відкличною заявою. Можливість скасування заповіту не викликає жодних сумнівів з огляду на предмет такого розпорядження майном насамперед. Згідно із законами про спадкування в Канаді, скасування заповіту може бути частковим або стосуватися всього заповіту. Основні способи, за допомогою яких спадкодавець може скасувати свій заповіт, включають:

 • складання нового заповіту;
 • складання спеціальної заяви, якою заповідач скасовує свій первісний заповіт;
 • знищення заповіту заповідачем або третьою особою, зокрема, шляхом його розривання або спалення.

Ба більше, спадкове право Канади вимагає від спадкодавця дотримання певних формальних вимог. В іншому разі скасування заповіту може виявитися недійсним.

Скасування та зміна заповіту

Спадкове право в Канаді дозволяє заповідачам як скасувати свої заповіти, так і вносити до них зміни. Скасування заповіту має набагато більш далекосяжні юридичні наслідки. Вибір заповідача повністю залежить від нього самого. Він повинен вирішити, яке з вищезазначених рішень є більш відповідне у його конкретній ситуації. Якщо йдеться про спадкування в Канаді або в будь-якій іншій країні світу, причини, через які заповідачі вирішують скасувати або змінити свої заповіти, практично однакові. Серед найпоширеніших причин зазначаються:

 • народження ще одного спадкоємця;
 • зміни в сімейному стані спадкодавця, наприклад, вступ у шлюб;
 • серйозний конфлікт між спадкодавцем та особою, яку він призначає у спадок.

Коли виникають ці або інші ситуації, що призводять до необхідності скасування або змінити заповіт, заповідач не завжди впевнений, який варіант обрати. Тоді найкращим рішенням виявляється довірити свою справу досвідченому юристу, який розвіє всі сумніви.

Зміни у спадковому праві в Канаді – провінція Онтаріо

У попередньому стані законодавства провінції Онтаріо укладення заповідачем наступного шлюбу, як правило, автоматично скасовувало раніше складений ним заповіт. Однак з 1 січня 2022 року правова позиція в цьому відношенні зовсім інша. Таким чином, повторний шлюб більше не пов’язаний зі скасуванням заповіту через закон.

Вищевказана поправка Ontario’s Succession Law Reform Act є надзвичайно важливою. Разом із нею змінилося і правове становище розлученого подружжя. Вони більше не мають права на спадщину через закон.

Отримання спадщини в Канаді – професійні юридичні послуги компанії «Lawyer in Europe»

Складність спадкового права в Канаді та необхідність витрачати значний час відштовхують іноземців, які приїжджають з-за меж Канади, від виконання всіх формальностей для отримання спадщини в цій країні. Однак будь-яке упущення може обійтися дуже дорого. У гіршому разі може йтися навіть про позбавлення спадщини, хоча набагато частіше це закінчується накладенням певного штрафу. З цієї причини набагато безпечніше довірити свою справу юристу, який має досвід у сфері спадкового права в Канаді, який допоможе Вам провести процедуру відповідно до закону.

Юридична компанія «Lawyer in Europe» з радістю візьметься за будь-яку справу про спадкування з-за кордону. Дійсно, міжнародне спадкове право – це основна галузь, в якій спеціалізуються наші юристи. У разі необхідності, запрошуємо Вас звернутися до нашої юридичної компанії. Ми надамо Вам необхідну підтримку на кожному етапі розгляду справи.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі