Blog

СПАДКОВЕ ПРАВО В ІТАЛІЇ – ЯК МОЖНА АНУЛЮВАТИ ЗАПОВІТ?

СПАДКОВЕ ПРАВО В ІТАЛІЇ – ЯК МОЖНА АНУЛЮВАТИ ЗАПОВІТ?

Jan Kowalski
-
Згідно зі спадковим правом Італії, заповіт – це відмінюване волевиявлення заповідача. Застереження про протилежне, що міститься в заповіті, на підставі якого скасування або зміна заповіту заборонені, є недійсним і, отже, ніяк не зобов’язує заповідача. Як відомо, життя кожної людини може бути сповнене непередбачуваними змінами, і в цьому випадку внесення відповідних змін до заповіту або навіть його скасування є необхідністю.
Виходячи з цього, сьогоднішня стаття присвячена скасуванню заповітів за спадковим правом Італії. Як відомо, Італія, безсумнівно, одна з найкрасивіших країн на карті Європи, яка славиться не тільки всесвітньо відомою італійською кухнею, а й шикарною модою або дорогими марками автомобілів.

Спадщина в Італії – коли заповіт може бути скасовано і як це зробити?

Закони про спадкування в Італії надають спадкодавцю право в будь-який час скасувати свій заповіт. Однак у виняткових випадках скасування заповіту може виявитися неможливим. Це відбувається, зокрема, якщо заповідач недієздатний або навіть тимчасово недієздатний. З огляду на особистий характер юридичних дій, пов’язаних із заповідальними актами, італійське спадкове право, таким чином, справедливо запроваджує певні обмеження щодо цього.
Уже усвідомивши, що заповіт є відкличним актом і що він може бути скасований практично в будь-який час, необхідно перейти до короткого обговорення різних способів, за допомогою яких спадкодавець може скасувати свій заповіт. Спадкове право Італії в основному розрізняє такі способи:

 1. 1. явний;
 2. 2. мовчазний;
 3. 3. ймовірний.

1. Спадкування в Італії – явне скасування заповіту

Як справедливо випливає із самої назви, явне скасування заповіту викликає найменше запитань на практиці. Згідно з італійським спадковим правом, це робиться або шляхом складання нового заповіту, або шляхом заяви про наміри перед нотаріусом у присутності щонайменше двох свідків, яким спадкодавець повністю або частково скасовує свій первісний заповіт. Важливо зазначити, що в останньому випадку нотаріус складає нотаріальний акт, що тягне за собою додаткові витрати. Варто зазначити, що незалежно від способу, обраного заповідачем для скасування заповіту, скасування в принципі може бути повним або тільки частковим. У разі будь-яких сумнівів щодо цього об’єктивні критерії мають бути вирішальними.

2. Спадкування в Італії – мовчазне скасування заповіту

Цей спосіб іноді також називають “неявним” або “мається на увазі”, у зв’язку з тим, що скасування заповіту вже не таке очевидне, як у випадку зі скасуванням, згаданим у параграфі вище. По-перше, мовчазне скасування заповіту може мати місце в разі, якщо наступний заповіт містить положення, які не узгоджуються зі змістом попереднього заповіту. Це відбувається тому, що зазвичай визнається, що пізніший заповіт краще відображає поточні уподобання спадкодавця. По-друге, спадкове право Італії передбачає скасування заповіту, коли таємний заповіт (testamento segreto) отримано від нотаріуса або іншої особи, яка виступає як депозитарій. Однак слід враховувати, що такий заповіт може бути визнаний дійсним голографічним заповітом (testamento olografo). До цієї групи також входить скасування заповіту шляхом знищення.

3. Спадкування в Італії – ймовірне скасування заповіту

Останній зі способів скасування заповіту, передбачених спадковим законодавством Італії, пов’язаний з появою дітей у сім’ї спадкодавця. Однак заповіт не скасовується, якщо спадкодавець знав про їхнє існування або майбутню появу. Причинами для скасування заповіту є:

 1. існування або народження (навіть після смерті спадкодавця) нащадка, про якого спадкодавець не знав;
 2. узаконення або усиновлення дитини відбулося після складання заповіту;
 3. заповідач визнав позашлюбну дитину;
 4. дитина була зачата в момент складання заповіту.

Спадщина в Італії – що потрібно мати на увазі?

Крім очевидної необхідності бути знайомим з низкою законів про спадщину в Італії, отримання спадщини в Італії також вимагає знання місцевої мови. Воно знадобиться вам не тільки для офіційного листування з італійською владою, а й для спілкування з місцевим адвокатом з питань спадщини. Крім природного стресу або періоду жалоби за померлим, виникають також логістичні проблеми – зокрема, необхідність привезти тіло з-за кордону, що не так просто, враховуючи, що нам не доводиться стикатися з подібними проблемами на щоденній основі.
Безпечним і перевіреним варіантом у подібних ситуаціях є використання послуг досвідченого юриста. Для професіонала отримання спадщини з-за кордону не становитиме жодних проблем. Юристи компанії Адвокат в Європі з радістю візьмуться за будь-яку справу щодо спадщини з-за кордону. В результаті своєї практики наші юристи отримали великий досвід в отриманні спадщини з різних куточків світу, що робить нашу юридичну компанію унікальною в країні. Тож якщо ви отримали спадщину в Італії або іншій країні світу, запрошуємо вас звернутися до компанії Адвокат в Європі, де ми надамо вам повний спектр підтримки.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі