Blog

СПАДКУВАННЯ LIVING TRUST

СПАДКУВАННЯ LIVING TRUST

Jan Kowalski
-

У цій статті ми представимо суть структури «living trust». Це поняття функціонує в англосакському праві і є одним із способів успадкування, що діють, зокрема у США. Слід пам’ятати, що чинне у США право не є єдиним через федеративний устрій цієї країни. Тому у Сполучених Штатах ми зустрічаємось із різними режимами спадкового права.

Living trust (також званий revocable trust) є також юридичним рішенням, невідомим польському правопорядку. З іншого боку, це приклад типового інституту спадкового права в системі англосакського правосуддя, який у багатьох аспектах відрізняється від системи континентального права, прийнятого у Польщі та більшості європейських країн.

Однією з ключових переваг та недоліків успадкування у формі living trust є виключення судового нагляду у спадковому провадженні.

Living Trust у практиці

Як згадувалося вище, еквівалента англосакського living trust у польському законодавстві немає. Найпростіше визначити його як різновид приватно-правового договору, на підставі якого спадкодавець довіряє своє майно (спадщину) довіреному керуючому (т.зв. trustee). Сама назва living trust вказує на те, що ми маємо справу з взаєминами, заснованими на довірі, яка встановилася за життя спадкодавця.

Роль “trustee” (букв. піклувальник) зводиться до виконання волі спадкодавця після його смерті. Тому дуже важливо ретельно обміркувати рішення щодо вибору довіреної особи, щоб вона фактично реалізувала волю спадкодавця після її смерті. Сприятливим рішенням є розгляд питання про вибір “co-trustee”, ще одну людину, яка спільно з довіреною особою відповідає за належний хід управління майном.

Revocable trust можна відізвати, на відміну від irrevocable trust. Тому договір, на підставі якого було засновано living trust, може бути змінено і навіть розірвано. Метою такого рішення є, зокрема, повна гарантія захисту майна спадкодавця та можливість зміни раніше прийнятого ним рішення з метою ефективнішого розпорядження власним майном.

Основні переваги Living Trust

Використання living trust має багато переваг. У багатьох випадках вибір цієї форми полегшує процедуру тестування і водночас гарантує повну конфіденційність відповідно до останньої волі спадкодавця. Цей інститут захищає заповіт від доступу третіх осіб (несанкціонованих). Крім того, такий документ набагато складніше спростувати.

Управління майном (в даному випадку спадщиною) доручається довіреній особі, призначеній спадкодавцем, з метою найбільш сумлінного здійснення волі спадкодавця. Останньому не доводиться турбуватися про те, що його майно потрапить до суду.

Додатковою та важливою перевагою установи living trust є можливість включення до договору положень на випадок втрати спадкодавцем дієздатності. Потім обов’язки спадкодавця перебирає довірена особа за його життя. В даному випадку йдеться про так званий successor trustee.

Основні недоліки Living Trust

Як і будь-яке рішення, living trust також має деякі недоліки, які слід пам’ятати. Перша з них – це набагато вищі витрати, які слід враховувати при звертанні до цієї форми. Складання заповіту у традиційній формі, як правило, набагато дешевше.

Угода living trust також є угодою, яка вимагає виконання численних формальностей, встановлених законодавцем. Тому для успішного створення living trust необхідно витратити багато часу на виконання всіх формальних вимог.

Певним недоліком також може бути відсутність судового нагляду. Це правда, що можна оскаржити living trust, але це набагато складніше, ніж у випадку інших способів спадкування, які діють в американському законодавстві.

Спадок із США

Беручи до уваги вищезазначене, легко помітити суттєві відмінності між польським законодавством та законодавством, що діє в Сполучених Штатах. Однак існують ситуації, коли нас викликають до успадкування зі США, і тоді необхідно мати знання про положення польського та американського спадкового права, а також податкового права.

Юристи з “Lawyer in Europe”, що є частиною міжнародної юридичної фірми, мають багатий досвід у галузі зовнішніх спадкових процедур. Тому вони з радістю нададуть всю необхідну інформацію та підтримку будь-якій зацікавленій стороні на будь-якому етапі справи.

Сердечно запрошуємо звертатися до юристів з “Lawyer in Europe”, для яких клієнт та його інтереси є пріоритетом.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі