Blog

СПАДКУВАННЯ В АВСТРІЇ – ДАРУВАННЯ ПІСЛЯ СМЕРТІ

СПАДКУВАННЯ В АВСТРІЇ – ДАРУВАННЯ ПІСЛЯ СМЕРТІ

Jan Kowalski
-
Дарування після смерті (mortis causa) не було чітко врегульовано на законодавчому рівні в Польщі. Однак його можлива допустимість була розглянута Верховним судом в одній зі своїх постанов, в якій він заявив, що за нинішнього стану законодавства його можна ефективно укласти, якщо дотримані певні умови. В інших країнах світу, однак, ситуація зовсім інша. Чудовим прикладом є Австрія, де закон про правонаступництво в Австрії передбачає цей механізм комплексно в Австрійському цивільному кодексі, тобто ABGB.
Тому наша сьогоднішня стаття присвячена саме питанню дарувань на випадок смерті у спадковому праві Австрії. Цей спосіб спадкування є дієвою альтернативою заповітам, які, на відміну від дарування, є прикладом одностороннього волевиявлення. Адже дарування, всупереч поширеній думці, є двостороннім договором між дарувальником і набувачем, згідно з яким перший зобов’язується надати набувачу вигоду за рахунок власного майна.

Спадкування в Австрії – відмінності між дарчими за життя і після смерті

Насамперед, важливо почати з того, що дарування після смерті є особливою формою звичайного дарування, тобто такого, що укладається між дарувальником і набувачем. По-перше, сторонами договору дарування на випадок смерті фактично є дарувальник і спадкоємець. Отже, звичайний заповіт, укладений між набувачем і дарувальником, має силу ще за життя обох сторін (inter vivos), тоді як заповіт на випадок смерті виконується лише після смерті заповідача (mortis causa). Як ми побачимо незабаром, це не єдині фундаментальні відмінності.
А саме, в певних ситуаціях закон надає право дарувальнику або сторонам дарування, відповідно, скасувати або змінити договір простого дарування. Аналогічно, спадкове право в Австрії дозволяє заповідачам робити те саме, коли йдеться про заповіти. На противагу цьому, правова позиція є іншою щодо дарувань після смерті. Фактично, австрійське спадкове право не передбачає можливості їх скасування або внесення змін у майбутньому. Тому важливо дуже ретельно зважити, чи є це гарною ідеєю, перш ніж укладати такий договір.

Спадкування в Австрії – що таке дарча після смерті?

Згідно з австрійським спадковим законодавством, дарча після смерті – це двостороння угода у формі нотаріального акту між спадкодавцем і спадкоємцем, за якою спадкодавець передає певну частину свого майна спадкоємцю після смерті. Простіше кажучи, у разі смерті спадкодавця спадкоємець таким чином набуває право власності на цю річ. Звичайно, на практиці все не завжди так просто. Наприклад, коли об’єктом дарування є нерухомість, спадкоємець повинен спочатку звернутися до суду зі свідоцтвом про смерть спадкодавця і подати заяву про зміну запису в поземельній книзі.
Хоча оформлення дарування після смерті відбувається лише після смерті спадкодавця, важливо зазначити, що зобов’язальні відносини між сторонами виникають і тривають вже за життя спадкодавця. Як приклад: якщо спадкодавець вирішить продати об’єкт дарування, спадкоємець має право вимагати відшкодування збитків. Дійсно, спадкове законодавство Австрії накладає абсолютний обов’язок на обидві сторони договору дарування mortis causa дотримуватися положень, що містяться в ньому.

Я отримав спадщину в Австрії – що мені робити?

Отримання спадщини за кордоном, безсумнівно, є досить складним завданням для людей, які не знайомі зі спадковим правом за кордоном та іноземною мовою. Спадкоємці зазвичай думають, що вони можуть впоратися з усім самостійно, але, як виявляється пізніше, самостійні дії закінчуються невдачею. З цієї причини, в такому випадку безпечніше покластися на досвідченого юриста, який допоможе в отриманні спадщини з-за кордону. Комплексну підтримку в цій сфері надають фахівці компанії Адвокат в Європі. Пропозиція нашої юридичної компанії спрямована на всіх наших співвітчизників, які отримали спадщину з-за кордону.
Отже, якщо ви щойно отримали спадщину в Австрії і не бажаєте обтяжувати себе будь-якими формальностями, пов’язаними зі спадщиною, ми щиро запрошуємо вас ознайомитися з нашою пропозицією. Юристи компанії Адвокат в Європі завжди у Вашому розпорядженні і будуть раді надати Вам додаткову інформацію. В рамках нашої діяльності ми співпрацюємо з місцевими юристами, що спеціалізуються на спадковому праві в Австрії, тому ми можемо гарантувати вам найвищу якість юридичних послуг. Ваші інтереси мають для нас першорядне значення.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі