Blog

СПАДКУВАННЯ В АВСТРІЇ – ХТО ВЕДЕ ПРОЦЕДУРУ СПАДКУВАННЯ?

СПАДКУВАННЯ В АВСТРІЇ – ХТО ВЕДЕ ПРОЦЕДУРУ СПАДКУВАННЯ?

Jan Kowalski
-

За загальним правилом, закон не покладає на осіб, покликаних до спадкування, обов’язки з ведення спадкової справи. Однак у деяких ситуаціях це необхідно. У таких випадках процедуру спадкування проводять державні органи, компетентні в цій справі. Вони зобов’язані дотримуватися своєї юрисдикції відповідно до посади. Зокрема, це стосується як предметної, так і місцевої юрисдикції.

Саме з цієї причини нашу сьогоднішню статтю присвячено питанню про юрисдикцію органів, які здійснюють провадження у справах про спадкування за спадковим правом в Австрії. Основним законодавчим актом, що регулює спадкування в Австрії, є Австрійський цивільний кодекс Allgemeines Bürgerliches Gesetzbuch (скорочено: ABGB). Однак юрисдикція органів „правонаступництва” регулюється спеціальними законами.

Спадкування в Австрії – визначення юрисдикції судів

Одним із найважливіших органів, що здійснюють процедуру спадкування в Австрії, є, звісно ж, суди. Саме вони забезпечують учасникам спадкового процесу можливість неупереджено й об’єктивно розглядати справи, що перебувають на їхньому розгляді. Юрисдикцію судів у питаннях спадкування в Австрії закріплено в австрійському Законі про судову юрисдикцію (т.з. Jurisdiktionsnorm).

Відповідно до положень вищезазначеного закону, предметно компетентними органами в галузі спадкового права в Австрії є окружні суди. Їхня територіальна юрисдикція визначається на підставі округу, в якому спадкодавець мав останнє місце проживання або звичайне місце перебування. Це прямо випливає з положень, що містяться в § 65 і § 66 Jurisdiktionsnorm. Однак не завжди можна визначити юрисдикцію суду таким основним способом. Тому положення австрійського законодавства передбачають інші можливості для її встановлення.

Наприклад, якщо особа має місце проживання або звичайне місце проживання у двох або більше судових округах, для кожного з цих судів встановлюється т.з. спільна юрисдикція. Водночас позивач (тобто особа, яка подає позов) вільний у виборі суду, до якого він звертатиметься зі своїм позовом. Таким чином, закони про спадкування в Австрії полегшують зацікавленим особам відстоювання своїх прав у суді.

Спадкування в Австрії – нотаріус як судовий уповноважений

Однак більшість процесуальних дій у процедурі спадкування не здійснюються безпосередньо судами. А саме, справи щодо спадкування в Австрії найчастіше доручають нотаріусам, які виступають як т.з. судові уповноважені. У цьому випадку нотаріуси діють на підставі відповідних повноважень, наданих їм судами, що володіють юрисдикцією з цього питання і за місцем знаходження. Таким чином, нотаріуси є особливим видом судової влади. Загальний обсяг їхніх повноважень визначено в Законі про судових комісарів (т.з. Gerichtskommissärsgesetz).

Згідно з § 1 цього закону, в Австрії нотаріуси займаються дуже великою кількістю питань, пов’язаних зі спадкуванням. Наприклад, тут можна відзначити таке:

 • реєстрація смертей;
 • забезпечення об’єктів, розташованих в Австрії (зокрема, нерухомості);
 • видача європейських свідоцтв про право на спадщину;
 • складання описів (якщо спадкоємець вирішив прийняти спадщину з умовою складання опису майна).

Під час справи про спадкування нотаріуси виконують усі покладені на них дії, основною метою яких є захист інтересів усіх учасників справи та ведення справи відповідно до загальнозастосовного законодавства. Процедура спадкування в Австрії закінчується видачею постанови судом у справах про спадкування.

Спадщина в Австрії – про що слід пам’ятати?

Спадкування в Австрії або будь-якій іншій закордонній країні завжди тягне за собою певні наслідки, про які слід пам’ятати. Основною складністю з юридичного боку є суттєві відмінності, які існують між польською та закордонною правовими системами. Не зовсім зрозуміло, хто вестиме справу про спадкування, які документи потрібно буде подавати та скільки часу займе процедура спадкування. Крім того, існують транспортні проблеми, а також мовні бар’єри. Однак стрес, поспіх і незнання – не найкращі порадники. Будь-яка помилка може коштувати дуже дорого. Тому надійне і перевірене рішення – скористатися послугами досвідченого юриста.

У компанії «Lawyer in Europe» ми пропонуємо нашим Клієнтам всебічну допомогу в отриманні спадщини за кордоном. Тому ми також раді надати Вам необхідну підтримку в питаннях спадкування в Австрії. Для отримання всебічної підтримки ми запрошуємо Вас звернутися до юристів компанії «Lawyer in Europe».

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі