Blog

СПАДКУВАННЯ В БЕЛЬГІЇ – ПРИЗНАЧЕННЯ ВИКОНАВЦЯ ЗАПОВІТУ ТА ЙОГО РОЛЬ

СПАДКУВАННЯ В БЕЛЬГІЇ – ПРИЗНАЧЕННЯ ВИКОНАВЦЯ ЗАПОВІТУ ТА ЙОГО РОЛЬ

Jan Kowalski
-

З очевидних причин заповідачі зацікавлені в тому, щоб після смерті якомога повніше відтворити свою останню волю. Надійним способом забезпечення спадкових прав спадкодавця є призначення особи, завданням якої буде точне виконання його останньої волі.

Можливість призначення виконавців заповітів передбачена в різних національних правопорядках, у тому числі у спадковому праві Бельгії. Спадкування в Бельгії повністю стандартизовано в Цивільному кодексі цієї країни. Саме тут містяться всі найважливіші питання спадкового права Бельгії, включно з призначенням виконавця заповіту та його завданням у процедурі спадкування.

Виконавець заповіту в спадковому праві Бельгії

Згідно з чинним у Бельгії спадковим правом, особа, відповідальна за виконання заповіту відповідно до останньої волі померлого, є виконавцем заповіту. В принципі, його роль зводиться до нагляду за всім майном, але вона також може бути обмежена певною частиною майна покійного. Основне завдання виконавця заповіту – забезпечити належне виконання положень заповіту. Таким чином, спадкове право в Бельгії забезпечує захист спадкових прав спадкодавця після його смерті. Необхідність такого захисту незаперечна з огляду на об’єкт заповідальних заяв – тобто все прижиттєве майно померлого спадкодавця. Важливо зазначити, що роль виконавця заповіту не слід ототожнювати з отриманням спадщини або управлінням спадщиною.

Виконавцями заповітів за бельгійським спадковим правом можуть стати як громадяни Бельгії, так і іноземці з інших країн світу. Така відповідальна функція має бути довірена тільки особі, якій спадкодавець дуже довіряв за життя. Як показує практика, найчастіше як виконавці заповіту виступають члени сім’ї спадкодавця і його близькі друзі. У разі відсутності таких осіб виконання заповіту може бути також доручено представникам професії суспільної довіри, зокрема нотаріусам, на яких відповідні кодекси професійної етики накладають вимогу неупередженості.

Призначення виконавця заповіту в спадковому праві Бельгії

Бажаючи призначити виконавця заповіту, спадкодавець повинен внести відповідне положення до свого заповіту. В іншому разі всі його зусилля виявляться марними. Важливо зазначити, що особа, призначена виконавцем заповіту, може не погодитися виконувати цю відповідальну функцію. Це пов’язано з тим, що вона передбачає прийняття на себе низки обов’язків, які не кожен хоче брати на себе. З цієї причини спадкодавець повинен розглянути можливість призначення резервного виконавця заповіту, який виконуватиме обов’язки виконавця заповіту в разі відмови першої особи, призначеної спадкодавцем.

Крім того, спадкове право в Бельгії дозволяє призначити більш ніж одного виконавця заповіту. У такій конфігурації вони виступають як т.з. співвиконавці заповіту. Можливість призначення співвиконавців заповіту, безсумнівно, вигідна з погляду інтересів спадкоємців, оскільки особи, які виступають у цій якості, зобов’язані співпрацювати, і тому важче „спотворити” дійсну волю покійного.

Спадок з Бельгії – ось як ми можемо Вам допомогти

Норми спадкового права за кордоном викликають багато запитань на практиці. Однак їх знання необхідні для отримання спадщини в Бельгії або будь-якій іншій країні світу. Вступ у спадщину в Бельгії також вимагає всебічного знання низки українських законів і колізійних норм. Як юридична компанія «Lawyer in Europe», ми добре знаємо всі проблеми, пов’язані зі спадкуванням за кордоном. Тому, за необхідності, ми будемо раді допомогти Вам як в юридичних, так і в більш адміністративних питаннях, як-от повернення тіла померлого з-за кордону або переклад будь-яких документів.

Юристи нашої міжнародної юридичної компанії «Lawyer in Europe», є фахівцями, кваліфікованими в галузі спадкового права за кордоном, які подбають про всі необхідні формальності. Ми гарантуємо кожному з наших Клієнтів всебічний юридичний захист та надаємо неоціненний досвід і знання. Тому, щойно на Вас буде записано заповіт на отримання спадщини в Бельгії, звертайтеся до нашої юридичної компанії. Таким чином, ви не тільки заощадите свій дорогоцінний час, а й уникнете бюрократії. Інтереси Клієнта мають для нас першорядне значення.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі