Blog

СПАДКУВАННЯ В СЛОВАЧЧИНІ – ПРИНЦИПИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА СПАДКОВІ БОРГИ

СПАДКУВАННЯ В СЛОВАЧЧИНІ – ПРИНЦИПИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА СПАДКОВІ БОРГИ

Jan Kowalski
-
Дуже багато людей асоціюють спадкування виключно з набуттям певних майнових прав, в тому числі права власності на певні активи. Однак це не є правильним підходом, оскільки спадкування передбачає входження спадкоємця у правове становище спадкодавця, а отже, і в його права, і в його обов’язки. На жаль, про останні вкрай часто забувають, і до них відносяться, перш за все, спадкові борги. Простіше кажучи, це непогашені борги спадкодавця, що входять до складу спадщини, які він не встиг погасити за життя. Після прийняття спадщини обов’язок сплатити ці борги, в принципі, переходить до спадкоємців.
Оскільки серед поляків все частіше зустрічаються випадки отримання спадщини з-за кордону, знання питань спадкування за кордоном стає все більш важливим на практиці. Рішення, прийняті в зарубіжному спадковому праві, не завжди збігаються з рішеннями, що застосовуються в польському законодавстві. З цієї причини в сьогоднішній статті ми вирішили обговорити питання відповідальності спадкоємців за спадкові борги за спадковим правом Словаччини.

Спадкове право Словаччини – характер відповідальності за спадкові борги

З поданням заяви про прийняття спадщини в Словаччині спадкоємець набуває свою частку у спадщині, тим самим беручи на себе певні права та обов’язки спадкодавця. Очевидно, що це тягне за собою відповідальність за його борги і витрати на поховання. Згідно зі спадковим правом у Словаччині, відповідальність спадкоємця обмежується вартістю успадкованого майна. Однак іноді спадкоємці, які прагнуть зберегти добре ім’я спадкодавця, вирішують сплатити всі борги померлого, незалежно від того, чи несуть вони за них відповідальність.
Важливо зазначити, що якщо спадщину успадковують два або більше спадкоємців, їхня відповідальність за спадковим правом у Словаччині є солідарною. Наслідком цього є те, що кредитори спадкодавця можуть вимагати задоволення своїх вимог від одного спадкоємця, кількох спадкоємців або всіх разом – на свій розсуд. Якщо один із спадкоємців сплачує іншим, зобов’язання вважається погашеним, а спадкоємець, який сплатив борги, має право зворотної вимоги до інших співспадкоємців.

Спадкове право Словаччини – угода про передачу майна кредиторам

Прийняття боргів у зв’язку зі спадщиною в Словаччині не означає, що борги не можуть бути ефективно погашені. Зокрема, спадкове право в Словаччині дозволяє спадкоємцям укласти угоду з кредиторами спадкодавця, згідно з якою спадкоємці передають спадщину кредиторам в рахунок погашення несплачених боргів. Для того, щоб така угода вважалася чинною, вона має бути спочатку затверджена судом у справах про спадщину, який перевіряє законність її положень відповідно до закону та доброї моралі (словацький еквівалент правил суспільного поводження).
З іншого боку, якщо виявляється, що сума боргів перевищує вартість спадкового майна, а спадкоємці та кредитори не можуть дійти згоди, спадкове законодавство Словаччини уповноважує суд у справах спадщини ліквідувати майно. По суті, це полягає в монетизації активів, що входять до складу спадщини. Кошти, отримані від “продажу”, потім розподіляються між кредиторами. Важливо, що вимоги кредиторів, які не були успішно задоволені, погашаються, щоб ці кредитори не мали жодних претензій до спадкоємців.

Спадщина за кордоном – забезпечимо надійне отримання спадщини з-за кордону

З огляду на те, що навіть незначна помилка може обійтися дуже дорого, спадкування за кордоном вимагає від спадкоємців особливої обережності. Однак, на жаль, не все так просто, оскільки існує багато факторів, які працюють проти спадкоємців. Окрім стресу або інших екстремальних емоцій, які є природними в таких ситуаціях, існує, зокрема, мовний бар’єр. Крім того, спадкування в іноземній державі вимагає ґрунтовних знань спадкового права за кордоном, яке, як відомо, не завжди збігається з польським. Щоб уникнути ризиків, пов’язаних зі спадкуванням за кордоном, найбезпечнішим рішенням буде довірити свою справу досвідченому юристу.
Фахівці нашої юридичної фірми Адвокат в Європі займаються всім спектром справ зі спадкового права за кордоном. Отже, вони можуть похвалитися багаторічним досвідом у цій галузі, що вигідно відрізняє нас як юридичну фірму від наших конкурентів, які працюють на ринку. Ми пропонуємо всім нашим клієнтам комплексні юридичні послуги щодо спадщини з-за кордону. Ми прекрасно розуміємо, що отримання спадщини найчастіше супроводжується періодом жалоби за близькою людиною, і юридичні питання, пов’язані зі спадкуванням, мають абсолютно другорядне значення. Довіривши свою справу професіоналам компанії Адвокат в Європі, ви зможете забути про всі формальності, пов’язані зі спадщиною, тим самим заощадивши дорогоцінний час, гроші і зайві нерви.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі