Blog

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ У СПАДКОВОМУ ПРАВІ В НІДЕРЛАНДАХ

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ У СПАДКОВОМУ ПРАВІ В НІДЕРЛАНДАХ

Jan Kowalski
-

Останні статистичні дані показують, що поляки лідирують серед громадян держав-членів Європейського Союзу, коли йдеться про життя в еміграції. З цієї причини спадкування за кордоном стає дедалі популярнішим серед наших земляків. Ухвалення так званого Європейського регламенту про спадкування, який запровадив у правопорядок ЄС принцип: якщо громадянин держави-члена ЄС за життя не обрав закон, застосовний до його спадкоємства, процедура спадкоємства здійснюється компетентними державними органами країни ЄС, у якій він мав останнє місце проживання або звичайне місце перебування до своєї смерті.

У сьогоднішній статті ми детально розглянемо питання про спадкування за законом відповідно до чинного законодавства про спадкування в Нідерландах. Спадкування за законом є одним з основних способів спадкування, поряд зі спадкуванням за заповітом. Ми стикаємося з ним у найрізноманітніших ситуаціях. Воно застосовується не тільки в тих випадках, коли спадкодавець не залишив після себе юридично значущого заповіту. Проблематика спадкового права в Нідерландах всебічно регулюється Цивільним кодексом Нідерландів – Burgerlijk Wetboek.

Спадкування за законом у Нідерландах – коли воно застосовується?

Попри те, що може здатися, спадкування за законом є відносно поширеним явищем. Перше, що спадає на думку, це, звісно, ситуація, коли спадкодавець помирає без заповіту або залишає після себе заповіт, але з різних причин він не породжує бажаних правових наслідків. Положення спадкового права Нідерландів, що стосуються спадкування за законом, застосовні й в інших випадках. Наприклад, тут можна виділити такі ситуації:

 • усі особи, покликані до спадкування за заповітом, відмовилися від спадщини;
 • заповідач не розпорядився в заповіті всім своїм майном;
 • особи, призначені спадкодавцем на отримання спадщини, не мають правоздатності прийняти спадщину.

Коло спадкоємців за законом у законодавстві про спадкування Нідерландах

Право на спадщину за законом мають тільки т.зв. спадкоємці за законом. У принципі, це найближчі члени сім’ї померлого. У спадковому праві Нідерландів до групи законних спадкоємців належать (ст. 10 Burgerlijk Wetboek):

 • шлюбний супутник (зареєстрований співмешканець або співмешканка) спадкодавця та їхні діти;
 • батьки спадкодавця разом із братами та сестрами;
 • дідусь і бабуся спадкодавця;
 • прадідусь і прабабуся спадкодавця.

Важливо зазначити, що у зв’язку з внесенням поправок до закону, з 2003 року зареєстровані співмешканці розглядаються нарівні з подружжям. Таким чином, коло законних спадкоємців за спадковим правом у Нідерландах розширюється зареєстрованими співмешканцями. Таким чином, коло замикається, внаслідок чого ніхто, крім перелічених у ньому осіб, не має права на спадкування за законом відповідно до спадкового права Нідерландах.

Спадкування за законом у Нідерландах – порядок спадкування

Наведений вище порядок не випадковий. Він являє собою встановлений законом порядок спадкування за спадковим правом у Нідерландах. Належність до певної групи безпосередньо залежить від ступеня спорідненості між спадкодавцем і окремим спадкоємцем. Отже, що тісніші ці зв’язки, то вигідніша група, до якої приписаний спадкоємець.

Таким чином, першочергово, особами, які призиваються до спадкування за законом у нідерландському спадковому праві, є шлюбний партнер (співмешканець, співмешканка) і діти спадкодавця. Тільки якщо в першій групі немає спадкоємців, спадкоємці другої групи матимуть право на спадщину.

Спадкування шлюбного партнера за законом у спадковому праві Нідерландів

Правове становище шлюбного партнера у спадковому праві Нідерландів формується по-різному залежно від наявності інших спадкоємців за законом, які мають право на спадкування за законом. У принципі, тут можна виділити такі ситуації:

 • якщо спадкодавець не залишив після себе дітей, шлюбний партнер успадковує всю спадщину іншого шлюбного партнера;
 • якщо шлюбний партнер успадковує спільно з дітьми, то вони успадковують у рівних частках;
 • розлучений шлюбний партнер втрачає статус законного спадкоємця через закон і тому не має права на законну частку в спадщині.

Спадщина в Нідерландах – пропозиція від компанії «Lawyer in Europe»

Усі питання, пов’язані з отриманням спадщини в іноземній державі, складні та викликають багато запитань. Якщо на Вас записали спадщину в Нідерландах або потрібна будь-яка інша допомога в галузі спадкового права за кордоном, юридична компанія «Lawyer in Europe» може надати вам повний спектр підтримки. Основна увага в нашій щоденній практиці приділяється справам у сфері міжнародного спадкового права в найширшому сенсі. З цієї причини юристи компанії «Lawyer in Europe» раді надати всебічну підтримку на кожному етапі справи. Наші юристи будуть раді допомогти вам на будь-якій стадії вашої справи, включаючи юридичні, адміністративні та податкові питання.

У разі необхідності, запрошуємо Вас звертатися до наших юристів з компанії «Lawyer in Europe». Спадкове право за кордоном не має для нас секретів. Протягом багатьох років ми працюємо над захистом спадкових прав наших клієнтів. Інтерес нашого клієнта має для нас першорядне значення.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі