Блог

Спадкування за законом у Грузії – хто успадковує в результаті дії закону?

Спадкування за законом у Грузії – хто успадковує в результаті дії закону?

Спадкування за законом, поряд зі спадкуванням за заповітом, є одним з основних способів спадкування, передбачених спадковим правом Грузії. Всупереч видимості, він застосовується не тільки тоді, коли спадкодавець не залишив після себе дійсного заповіту, а й тоді, коли дійсний заповіт було складено, але призначені спадкодавцем особи не бажають або не можуть прийняти спадщину. Однак найпоширенішою причиною є саме відсутність заповіту. Оскільки саме заповіт найкращим чином відображає останню волю спадкодавця, варто зробити вибір на користь складання заповіту.
Однак для сьогоднішньої статті ми вирішили представити найактуальнішу інформацію про спадкування без заповіту в Грузії. На перший погляд, це питання може здатися відносно простим, а іноді навіть очевидним. Однак насправді це не так, оскільки на практиці питання успадкування зазвичай складні та заплутані. З цієї причини, коли йдеться про спадкування за законом або про спадкування в Грузії загалом, гарною ідеєю є пошук перевіреного адвоката, чия неоціненна підтримка, включно з професійним досвідом, допоможе вам отримати спадщину безпечно й ефективно.

Спадкове право Грузії – основні правила спадкування за законом у Грузії

Перш за все, слід пояснити, що спадкування за законом має на увазі той факт, що все або тільки певна частина спадщини померлого переходить до осіб, визначених законом (так званих спадкоємців за законом). До цієї групи входять, у принципі, тільки члени сім’ї спадкодавця, хоча іноді спадкоємцем за законом є держава. Спадкове право Грузії виділяє п’ять груп законних спадкоємців, у такий спосіб запроваджуючи законний порядок спадкування. Належність до тієї чи іншої групи визначається право-сімейним зв’язком, що існує між конкретним спадкоємцем і спадкодавцем – що він ближчий, то “кращою” є група, до якої віднесено спадкоємця.
Важливо зазначити, що у спадковому праві Грузії діє правило, згідно з яким доки живий бодай один зі спадкоємців, що належать до попередньої групи, успадкування спадкоємців наступних груп є виключеним. Тому насамперед спадщина переходить до осіб, найближчих до спадкодавця, про що буде сказано нижче. На цьому етапі слід зазначити, що частки спадкоємців, які належать до однієї й тієї самої групи законних спадкоємців, у принципі, рівні. Однак слід мати на увазі, що спадкове законодавство Грузії передбачає деякі винятки щодо цього. У разі виникнення спору про те, як має бути розподілена спадщина, спадкоємці завжди можуть звернутися до суду. Спадкове право Грузії – коло законних спадкоємців у Грузії

Згідно зі спадковим правом Грузії, коло законних спадкоємців складається з:

  • у першій групі: нащадки, чоловік і батьки;
  • у другій групі: брати і сестри і, якщо вони померли, їхні діти;
  • у третій групі: бабусі та дідусі;
  • у четвертій групі: дядьки;
  • у п’ятій групі: двоюрідні брати і сестри.
Крім того, слід зазначити, що закони про спадкування в Грузії відносяться до біологічних дітей нарівні з усиновленими (удочеренними) дітьми, а також позашлюбними дітьми, яких спадкодавець визнав за життя. Аналогічно, поняття “батьки” включає усиновлених (“прийомних батьків”). Таким чином, усі вони є законними спадкоємцями в розумінні спадкового права Грузії і, більш того, успадковують у рамках першої групи.

Спадщина в Грузії – пропозиція компанії Адвокат в Європі

Спадкування в Грузії значно відрізняється від спадкування в нашій країні. Серед іншого, воно передбачає необхідність знання іноземних законів або мови. Крім того, спадкоємцям часто не терпиться привезти тіло покійного з-за кордону, а це, своєю чергою, вимагає отримання відповідних документів. Спадкоємці зазвичай намагаються подбати про все це самостійно, що в більшості випадків виявляється безуспішним. Щоб уникнути цього, достатньо довірити свою спадкову справу професійній юридичній фірмі, що працює в цій галузі. Це, безсумнівно, дасть змогу уникнути помилок і, крім того, спростить отримання спадщини з-за кордону. Комплексні юридичні послуги в цій галузі пропонують адвокати компанії Адвокат в Європі.
Тому, якщо ви отримали спадщину в Грузії або шукаєте перевірену юридичну консультацію зі спадкового права в Грузії, ми запрошуємо вас зв’язатися з нашими фахівцями. У рамках нашої практики ми співпрацюємо з місцевими адвокатами, що спеціалізуються на спадковому праві, що дасть вам змогу заощадити дорогоцінний час і гроші, і більше того, вам не доведеться турбуватися про якість юридичних послуг.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі