Blog

СПАДЩИНА В АВСТРАЛІЇ – ВИПРАВЛЕННЯ ЗАПОВІТУ В НОВОМУ ПІВДЕННОМУ УЕЛЬСІ

СПАДЩИНА В АВСТРАЛІЇ – ВИПРАВЛЕННЯ ЗАПОВІТУ В НОВОМУ ПІВДЕННОМУ УЕЛЬСІ

Jan Kowalski
-

У сьогоднішній статті ми розглянемо питання виправлення заповіту у світлі законів Нового Південного Уельсу. Це найстаріший і найбільш густонаселений штат, розташований на території сучасної Австралії. Згідно зі статистикою Австралійського перепису населення (дані 2016 року), в Австралії на постійній основі проживає близько 200 000 осіб польського походження. Не дивно, що в Австралії наших земляків часто закликають до спадкування. У таких випадках знання поточного стану законодавства в цій країні є необхідним.

Однак у зв’язку з тим, що Австралія є федеральною державою, законодавство про спадкування в Австралії не є єдиним. Там ми стикаємося з різними нормативними актами, які ще більше ускладнюють правовий статус спадкової справи. Залежно від місця відкриття спадщини (а точніше, від штату, в якому відбувається спадкування), правове становище спадкоємця та інших осіб, безпосередньо зацікавлених в отриманні спадщини в Австралії, буде різним.

Спадкове право в Австралії – у яких ситуаціях можливе виправлення заповіту?

Згідно зі спадковим правом Нового Південного Уельсу, виправлення заповіту здійснюється на підставі розпорядження, винесеного судом компетентної юрисдикції. Суд має право виправити волю померлого тільки у двох випадках, і тому цей інститут спадкового права слід розглядати як абсолютно винятковий. Дійсно, спадкове право Австралії пов’язує ефективне складання заповіту з настанням важливих юридичних наслідків, а сам заповіт являє собою прояв останньої волі померлого. Тому виправлення заповіту можливе тільки у виняткових випадках. Це може статися в таких ситуаціях:

 • заповіт містить формальну помилку;
 • зміст заповіту розходиться з дійсною волею покійного.

Варто зазначити, що закони про спадкування в Новому Південному Уельсі надають суду право на власний розсуд визначати обставини, що виправдовують необхідність виправлення заповіту. З цієї причини суд не зобов’язаний виконати заяву про виправлення заповіту, оскільки в іншому випадку легко можуть виникнути порушення останньої волі спадкодавця. Зрештою, основною правовою метою юридичної конструкції виправлення заповіту, передбаченої спадковим правом Австралії, є захист останньої волі спадкодавця, а не забезпечення корисливих інтересів спадкоємців.

Виправлення заповіту в Австралії – заява та строки

Для того щоб почати процедуру виправлення заповіту, спочатку необхідно попередньо подати заяву. Важливо зазначити, що безпосередньо зацікавлені особи зазвичай мають 12 місяців з дня смерті спадкодавця, щоб зробити це. Це обмеження в законах про спадкування в Австралії було зарезервовано у зв’язку з необхідністю захисту інтересів третіх осіб. Дійсно, можливе виправлення заповіту безпосередньо впливає на становище інших осіб, які успадковують майно.

В обґрунтованих випадках суд має право продовжити строк подання заяви, про який йшлося вище. Він може навіть продовжити цей строк у будь-який час, якщо:

 • він вважає це за необхідне;
 • спадщина ще не була остаточно розподілена.

Водночас необхідно враховувати, що вищезазначені винятки не підлягають розширювальному тлумаченню і, навпаки, іноді навіть повинні тлумачитися обмежувально. З цієї причини підстави для продовження строку подачі заяви про виправлення заповіту в Австралії повинні існувати об’єктивно і не викликати жодних сумнівів з точки зору сторонніх осіб.

Спадщина в Австралії – пропозиція від компанії «Lawyer in Europe»

Вступ у спадок в Австралії, тобто на абсолютно чужому континенті, пов’язаний з транспортними проблемами, мовними бар’єрами та, не в останню чергу, з відмінностями в законодавстві. Тому найнадійніше рішення уникнути помилок і успішно отримати спадщину померлого – скористатися послугами професіоналів, які візьмуть на себе всі формальності. Багаторічний досвід юристів компанії «Lawyer in Europe» гарантує ефективне проведення процедур зі встановлення остаточного отримання спадщини з-за кордону. Наші фахівці надають неоціненну підтримку і надають знання, якими вони із задоволенням діляться з усіма своїми Клієнтами.

Оскільки однією з основних галузей практики компанії «Lawyer in Europe» є міжнародне спадкове право, наші юристи також вестимуть справи про спадкування в Австралії. Тому, якщо Вас було призначено на спадщину в цій країні або ви потребуєте будь-якої іншої форми допомоги у справі спадкового закордонного права, ми від щирого серця запрошуємо Вас зв’язатися з компанією «Lawyer in Europe».

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі