Blog

СПАДЩИНА В БЕЛЬГІЇ – ЩО ТАКЕ АКТ ПРО ПРАВОНАСТУПНИЦТВО ТА ЯК ЙОГО ОФОРМИТИ?

СПАДЩИНА В БЕЛЬГІЇ – ЩО ТАКЕ АКТ ПРО ПРАВОНАСТУПНИЦТВО ТА ЯК ЙОГО ОФОРМИТИ?

Jan Kowalski
-
Чинне законодавство переважної більшості цивілізованих країн світу зобов’язує банки та інші фінансові установи, в яких спадкодавець мав рахунки за життя, заблокувати їх одразу після отримання повідомлення про смерть спадкодавця. Очевидно, що це є питанням безпеки, в тому числі захисту активів померлого від несанкціонованого доступу. Спадкоємець, який бажає отримати доступ до банківського рахунку, повинен спочатку довести свою правоздатність, тобто підтвердити свій статус спадкоємця (легата).
У бельгійському спадковому праві для цього слугують свідоцтва у формі acte d’hérédité (акт про правонаступництво) та certificat d’hérédité (свідоцтво про правонаступництво). У сьогоднішній статті ми розглянемо першу з них. По суті, саме ці нотаріальні акти є основоположними, коли мова йде про виконання всіх формальностей, пов’язаних з правонаступництвом у Бельгії. Це особливо очевидно, коли ви маєте справу з банками або страховими компаніями, оскільки вони навряд чи будуть щось робити, поки їм не буде пред’явлений акт про правонаступництво або інший юридично еквівалентний документ.

Спадкове право в Бельгії – що таке акт про правонаступництво?

Acte d’hérédité, передбачений бельгійським спадковим правом, є особливим видом нотаріального акту, що містить дані про спадкодавця та осіб, призначених ним для отримання спадщини. Для його отримання необхідно звернутися до обраного нотаріуса та подати заяву, за яку стягується плата в розмірі 195 євро, плюс додаткові 125 євро, якщо до складу спадщини входить нерухоме майно. Відповідно до чинного законодавства про спадкування в Бельгії, свідоцтво про право на спадщину повинно містити, зокрема, наступну інформацію

 1. особу спадкодавця та режим його спільного майна в подружжі;
 2. місце і дату смерті спадкодавця
 3. відмітку про те, чи здійснюється спадкування за заповітом чи за законом
 4. вказівка на те, чи спадкодавець та його/її дружина/чоловік уклали між собою договір дарування;
 5. заяву про прийняття спадщини спадкоємцями (легатаріями).

Оскільки спадковий акт має форму нотаріального акту, він має особливу юридичну силу. З цієї причини складання акту про прийняття спадщини супроводжується формалізованою процедурою.

Спадкове право в Бельгії – які документи потрібні для оформлення акта про спадщину?

З огляду на необхідність забезпечення безпеки та обігу, перш ніж нотаріус приступить до вчинення будь-якої нотаріальної дії при складанні спадкового акту, він повинен спочатку ретельно переконатися, що особи, які подають заяву на отримання цього документа, дійсно мають на це законне право. З цією метою спадкове право Бельгії вимагає від заявників надання нотаріусу документів, визначених окремими нормативними актами, що підтверджують їхній правовий статус.
Так, згідно з бельгійським спадковим правом, спадкоємці зобов’язані надати нотаріусу копію свідоцтва про смерть, копію свідоцтва про шлюб та будь-якого договору про спільне майно подружжя, копію заповіту (дарування, укладеного між подружжям) або вказати нотаріуса, у якого він зберігається. Крім того, при зверненні до нотаріуса спадкоємці повинні мати при собі дійсні документи, що посвідчують особу, оскільки у нотаріуса не повинно виникнути жодних сумнівів з цього приводу.

Спадщина в Бельгії – пропозиція компанії Адвокат в Європі

Спадкування в Бельгії, як і спадкування за кордоном в цілому, відрізняється від процедури спадкування, прийнятої в нашій країні. Крім природного стресу або періоду жалоби за померлим, існує також мовний бар’єр, який є нездоланним для більшості людей. Крім того, необхідно добре знати закони про спадщину в Бельгії, оскільки навіть невелика помилка може коштувати дуже дорого. Однак, хороша новина полягає в тому, що є спосіб уникнути цього ризику. А саме, якщо ви отримуєте спадщину з Бельгії, варто довірити свою спадкову справу досвідченому юристу.
Наша юридична компанія Адвокат в Європі пропонує всім своїм клієнтам комплексну підтримку в отриманні спадщини з-за кордону. З цієї причини наші професіонали також підтримають вас у питаннях спадкування в Бельгії. Ми можемо гарантувати, що візьмемо на себе всі формальності, пов’язані з довіреною нам справою, звільнивши вас від будь-якої бюрократії. Тож якщо ви отримали спадщину з-за кордону, ласкаво просимо до компанії Адвокат в Європі, де наші фахівці нададуть вам повний спектр підтримки. Якщо у вас виникнуть будь-які питання, ми залишаємося у вашому розпорядженні.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі