Blog

ЗАПОВІТ ДЛЯ ДІТЕЙ У ДАНІЇ: ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

ЗАПОВІТ ДЛЯ ДІТЕЙ У ДАНІЇ: ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Jan Kowalski
-

Положення спадкового права, застосовувані там, часто створюють цікаві інститути, складові сучасні правові рішення. Наприклад, дбаючи про добробут та безпеку неповнолітніх дітей, данський законодавець ввів у свій внутрішній правопорядок конструкцію Børnetestamente. У рамках сьогоднішньої статті буде коротко представлена його суть. Спадкування в Данії регулюється безліччю різних законодавчих актів, ключове значення у тому числі має данський Закон про спадкування.

1. Що таке Børnetestamente?

Børnetestamente (бук. дитячий заповіт) — це документ, на підставі якого батьки, які мають батьківські права щодо неповнолітнього, або законні опікуни неповнолітнього висловлюють свою волю. Ця воля полягає у виборі особи, яка піклуватиметься про дитину у разі передчасної смерті, особи, яка склала Børnetestamente. Таким чином, дитячий заповіт особливо корисний у ситуаціях, коли є обґрунтовані побоювання, що дитина може залишитися сиротою. Зазначений інститут, таким чином, є великою підмогою у розгляді в суді у сімейних справах, який, наскільки можна, має враховувати волю спадкодавців.

2. Які елементи містить Børnetestamente?

Справжній дитячий заповіт має відповідати формальним вимогам, встановленим законом. У силу своєї специфіки воно має складатися як із загальних, так і спеціальних елементів. У цьому документі необхідно в першу чергу вказати батьків або законних представників неповнолітньої дитини та вказати особу, яка відповідно до їхньої волі здійснюватиме догляд за дитиною у разі їх смерті. Правилом є вказівка у заповіті як мінімум двох потенційних опікунів, тому що можливі ситуації, коли вказаний спадкодавцями один опікун не зможе дбати про дитину. Вибір опікуна має бути докладно обґрунтований, щоб переконати суд з сімейних справ у своїх аргументах.

3. На що звернути увагу, вибираючи опікуна?

З очевидних причин рішення про вибір опікуна має особливе значення. Тому його слід ретельно обміркувати та враховувати, зокрема, інтереси дитини. Це ключові цінності, якими керується суд з сімейних справ, що розглядає справу. При цьому особа, зазначена у дитячому заповіті батьками або законними опікунами неповнолітнього, має користуватися їхньою великою довірою.

4. Як мені зробити Børnetestamente?

У принципі, закон про спадкування в Данії допускає два юридично рівноправні способи заснування Børnetestamente. По-перше, заповіт дітей може бути складено у формі звичайного заповіту, тобто що регулює типово майнові питання і включає положення, властиві дитячому заповіту. Друга форма, передбачена законом, полягає у написанні Børnetestamente як основного окремого та незалежного від заповіту документа, який регулює лише питання, пов’язані з доглядом за дитиною у разі смерті її батьків або опікунів.

5. У якій формі має бути складено Børnetestamente?

Хоча данський законодавець не резервує спеціальну форму для Børnetestamente, найбезпечнішим варіантом є складання такого заповіту у нотаріуса чи його заступника. Нотаріальний заповіт як публічний заповіт автоматично вноситься до центрального реєстру заповітів, до якого мають доступ данські державні установи. Складання заповіту у нотаріуса, звичайно, набагато дорожче рішення, хоча нотаріальна форма гарантує, що заява про заповіт своєчасно потрапить до відповідного суду з сімейних справ.

6. Чи можна змінити Børnetestamente?

Перевагою дитячого заповіту, який варто наголосити, є можливість багаторазової його зміни та відкликання. Упорядкування заповіту (т. з. складання заповіту) є прикладом волевиявлення, тому заповідачі можуть вільно формувати свої заповідальні рішення. Таким чином, закон про спадкування в Данії пропонує велику гнучкість тим, хто складає заповіт.

7. Чи має Børnetestamente обов’язкову силу для судів?

Børnetestamente та його положення не є обов’язковими для органів, що застосовують закон. Першорядний характер у справах у сфері сімейного права надається без винятку широко усвідомлюваним найкращим інтересам дитини. Однак, враховуючи групу осіб, уповноважених на складання заповіту дитини, можна констатувати, що в переважній більшості випадків особи, які його склали, діють на користь своєї дитини.

Спадкування в Данії та юридична допомога

Загалом спадкове право за кордоном викликає багато сумнівів. При наслідуванні у Данії чи будь-якій іншій країні світу важливо знати положення іноземного спадкового права. У таких ситуаціях варто скористатися послугами фахівців, які гарантують своїм клієнтам спокій та безпеку.

Юристи з компанії «Lawyer in Europe» є досвідченими професіоналами у веденні численних спадкових справ у закордонних установах. Якщо вам потрібний комплексний юридичний захист, звертайтесь до нашої юридичної компанії. Ми не лише візьмемо на себе всі формальності, а й надамо всебічну підтримку на кожному етапі справи!

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі