Blog

ЯК ВІДМОВИТИСЯ ВІД СПАДЩИНИ В СЛОВАЧЧИНІ?

ЯК ВІДМОВИТИСЯ ВІД СПАДЩИНИ В СЛОВАЧЧИНІ?

Jan Kowalski
-

У переважній більшості випадків спадкоємці приймають рішення про прийняття спадщини померлого спадкодавця. Це зв’язано з тим, що принципово успадкування пов’язано зі значними матеріальними засобами, які збагачують спадкоємців. Проте в практиці це не завжди так. А саме бувають ситуації, коли спадкодавець залишає по собі численні борги. У такому разі відмова від спадщини є більш вигідним рішенням.

Найчастішою причиною заяв про відмову від спадщини стають фінансові зобов’язання, які спадкодавець не погасив за життя. Прийняття рішення, пов’язаного з прийняттям або відмовою від спадщини відповідно, не може бути поспішним, навпаки, це має бути ретельно обдумане рішення.

Відмова від спадщини у Словаччині

Питання спадкування у Словаччині регулюються місцевим цивільним кодексом, т.зв. Občiansky zákonník. Заповіт про відмову від спадщини можна подати двома способами:

 • усно в суді для протоколу або
 • у письмовій заяві, надісланій до суду.

Як правило від спадщини відмовляється сам спадкоємець, проте словацький законодавець припускає можливість відмовитися від спадщини і через представника спадкоємця. Однак слід мати на увазі, що повноваження на вчинення вищезгаданої дії має чітко випливати зі змісту довіреності, виданої довірителем (спадкоємцем). В іншому випадку представник спадкоємця не матиме права робити таку заяву.

Строк подання заяви про відмову від спадщини становить один місяць та обчислюється з дня інформування спадкоємця судом про його право на подання цієї заяви разом із зазначенням про правові наслідки відмови від спадщини. В обґрунтованих випадках (наприклад, коли спадкоємець не був належним чином повідомлений судом про своє право у зв’язку з його перебуванням у лікарні), суд може за клопотанням спадкоємця продовжити термін для здійснення вищезгаданої дії.

Право на відмову від прийняття спадщини не належить спадкоємцю, який висловлює своїми фактичними діями, що він не має наміру відмовлятися від спадщини. Мета такого рішення полягає в тому, щоб уникнути ситуації, в якій виникло б явне протиріччя між внутрішньою та зовнішньою волею.

Відмова від спадщини – додаткова інформація.

Заява про відмову від спадщини не може бути відкликана пізніше, тому необхідно подумати перед прийняттям рішення щодо такої заяви і враховувати всі можливі переваги та недоліки. Найбільш безпечним рішенням тоді виявляється скористатися послугами професійного юриста, який спеціалізується на іноземному спадковому праві, який зможе досконало проаналізувати стан справи.

Ще одне важливе становище (тобто § 466 Словацького кодексу) говорить, що неприпустима відмова від спадщини з застереженнями або на умовах, а також часткова відмова від спадщини. Такі юридичні дії є недійсними та у зв’язку з цим не призводять до передбачуваних юридичних наслідків.

З іншого боку, коли особа спадкоємця невідома або її місце проживання не може бути встановлено, а спадкоємець одночасно повідомлений за рішенням суду про визнання спадщини і не з’явився до суду у встановлений строк, то такий спадкоємець не має права успадковувати, а тим більше відмовитися від спадщини.

Юридичні послуги “Lawyer in Europe”

Кожне рішення має певні наслідки, і ця стаття доводить, що деякі з них часто незворотні. Така справа і з відмовою від спадщини, а значить, рішення з цього питання потрібно ретельно зважити з усіх можливих сторін. Так як легко щось випустити з уваги, варто звернутися за допомогою до фахівця, який надасть спадкоємцю всі необхідні роз’яснення.

Юристи з “Lawyer in Europe” будуть раді допомогти в будь-якій справі, яка пов’язана зі спадщиною з-за кордону. Наші юристи добре знайомі з процедурами успадкування, які застосовуються у всіх країнах світу, що є результатом багаторічного досвіду, доведеним багатою практикою.

Тому, якщо вам потрібна будь-яка допомога у сфері міжнародного спадкового права, якнайшвидше звертайтеся до нашої юридичної фірми. Надамо професійну підтримку кожному етапі справи!

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі