Blog

СПАДКОВЕ ПРАВО В ХОРВАТІЇ – ХТО Є РОЗПОРЯДНИКОМ ЗАПОВІТУ?

СПАДКОВЕ ПРАВО В ХОРВАТІЇ – ХТО Є РОЗПОРЯДНИКОМ ЗАПОВІТУ?

Jan Kowalski
-
Призначення розпорядника заповіту є правом, а не обов’язком заповідача. У багатьох випадках варто віддати перевагу призначенню, оскільки основним завданням особи, яка виконує цю дуже відповідальну функцію, є насамперед забезпечення безперешкодного виконання положень заповіту. Тому в рамках сьогоднішньої статті ми вирішили обговорити роль розпорядника заповіту за спадковим правом Хорватії. Як відомо, питання, пов’язані зі спадкуванням за кордоном, набувають все більшого значення на практиці. Безумовно, дуже багато хто з нас, зрештою, має родичів, які вирішили жити за кордоном.
Оскільки спадкове право за кордоном не є уніфікованим, кожна країна відрізняється – майже кожен інститут спадкового права за законодавством однієї країни в певних аспектах відрізняється від аналогічних конструкцій, прийнятих в інших країнах. Може здатися, що завдяки членству Польщі та Хорватії в структурах Європейського Союзу, правила в цьому відношенні не будуть сильно відрізнятися, однак, це далеко не так. Тому, будучи кандидатом на отримання спадщини з-за кордону, не варто діяти самостійно, а навпаки, вирішити довірити свою справу професіоналу.

Спадщина в Хорватії – призначення розпорядника спадщини

Відповідно до спадкового законодавства Хорватії, спадкодавець має право призначити розпорядника заповіту. З огляду на важливість цієї функції, бажано, щоб розпорядником заповіту була особа, яка має особливі довірчі відносини зі спадкодавцем. Це може бути, зокрема, член сім’ї або близький друг. Однак спадкове законодавство Хорватії не накладає жодних серйозних обмежень у цьому відношенні. Закон передбачає, що розпорядником заповіту може стати будь-яка фізична особа, яка має правоздатність, а також юридична особа. Цікаво, що ніщо не заважає розпоряднику заповіту бути одним із спадкоємців.
На підставі закону про спадкування в Хорватії заповідач може призначити одного або декількох розпорядників свого заповіту. Вибір в цьому питанні залишається за ним. Однак найбезпечніше зупинити свій вибір на призначенні щонайменше двох таких осіб, оскільки особа, якій заповідач вирішив доручити функцію розпорядника заповіту, не зобов’язана давати згоду на її виконання. Крім того, у випадку, якщо призначені особи погоджуються діяти в цій якості, діючи спільно, вони нібито зобов’язані співпрацювати, тому існує набагато більше шансів, що вони будуть діяти відповідно до останньої волі спадкодавця.

Спадкування Хорватія – завдання, права та обов’язки розпорядника заповіту

Очевидно, що практично кожна функція передбачає взяття на себе певних завдань і обов’язків, а також набуття певних прав. Так, до основних завдань розпорядника заповіту за спадковим правом Хорватії належать: вчинення дій, необхідних для збереження спадщини, управління спадщиною від імені та за дорученням спадкодавця, сплата будь-яких боргів та оформлення спадщини, забезпечення належного виконання останньої волі померлого. Для того, щоб мати можливість ефективно здійснювати всі ці дії, розпорядник заповіту повинен звернутися до суду з питань спадщини за отриманням спеціального свідоцтва про правоздатність та повноваження. На такий документ поширюється гарантія публічної довіри.
Крім того, спадкове законодавство Хорватії передбачає, що розпорядник заповіту має право на відшкодування будь-яких витрат, понесених у зв’язку з виконанням своїх функцій, та на відповідну винагороду. Розмір останньої визначається судом у справах про спадкування. Важливо, що одразу після припинення виконання своїх функцій розпорядник заповіту зобов’язаний подати до спадкового суду звіт про здійснену діяльність. Цей звіт повинен бути складений ним з належною ретельністю, в іншому випадку він буде нести відповідальність за завдані збитки.

Спадщина Хорватія – успадкування в Хорватії

Без тіні сумніву, свобода пересування в Європі сьогодні є найбільшою за останні роки. З цієї причини практично у кожного з нас напевно є родичі, які проживають в іншій країні. Можливо, це Хорватія, яка славиться своїми мальовничими краєвидами та численними туристичними пам’ятками. Отже, спадщина може бути отримана в Хорватії, і іноземні спадкоємці зазвичай не знають, як діяти далі. Це, втім, зовсім не дивно, враховуючи, що мало хто знайомий зі спадковим правом у Хорватії або розмовляє місцевою мовою. На щастя, це не безвихідна ситуація.
А саме, у разі отримання спадщини з-за кордону, ви можете звернутися до юристів компанії Адвокат в Європі. В рамках своєї діяльності наші фахівці займаються переважно справами про спадкування за кордоном, і оскільки вони займаються цим протягом багатьох років, вони мають великий досвід у цій галузі. Тому вони дуже охоче беруться за будь-які справи з правонаступництва за кордоном. Важливо, що ми надаємо комплексні послуги. Ми цінуємо час наших клієнтів і тому пропонуємо широкий спектр послуг та високу якість юридичних послуг, адаптованих до їхніх індивідуальних потреб.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі