Blog

СПАДКУВАННЯ У ФІНЛЯНДІЇ – ЯК СЛІД ТЛУМАЧИТИ ЗАПОВІТ?

СПАДКУВАННЯ У ФІНЛЯНДІЇ – ЯК СЛІД ТЛУМАЧИТИ ЗАПОВІТ?

Jan Kowalski
-

Правильне тлумачення заповідальних розпоряджень надзвичайно важливе з точки зору спадкових прав спадкодавця. Адже недарма заповіти іноді називають актами останньої волі померлого. З цих причин, зокрема, у законах про спадкування у Фінляндії велику увагу приділяють питанню правильного тлумачення заповітів. Таким чином, законодавець прагне захистити останню волю спадкодавця.

Спадкування у Фінляндії регулюється Кодексом про спадкування (40/1965). У ньому містяться ключові рекомендації щодо правильного тлумачення заповітів. Важливо зазначити, що вони мають характер обов’язкових правових норм. Положення спадкового права Фінляндії ніби примушують до їх застосування, коли зміст заповіту спадкодавця викликає сумніви, які можна прояснити.

Принцип суб’єктивного тлумачення заповітів у спадковому праві Фінляндії

На цьому етапі слід ще раз наголосити, що норми спадкового права у Фінляндії допускають тлумачення заповітів лише як виняток. Відправною точкою завжди є зміст заповіту, і для відступу від цього правила має бути чітка правова підстава. Дійсно, згідно з главою 11 Кодексу про спадкування (40/1965), правила тлумачення заповітів застосовуються лише в разі сумнівів щодо їхнього змісту.

Основним принципом, прийнятим у спадковому праві Фінляндії, є принцип суб’єктивного тлумачення заповітів. Згідно з цим принципом, при тлумаченні заповітів необхідно керуватися останньою волею заповідача. Таким чином, при складанні заповіту необхідно звертатися до внутрішніх переживань і намірів заповідача. Крім того, якщо заповіт містить помилки або інші помилкові формулювання, що суперечать останній волі заповідача, слід керуватися дійсною волею заповідача, якщо її можливо встановити.

Принцип загального контролю заповітів у спадковому праві Фінляндії

Другим із найбільш важливих правил тлумачення, передбачених у спадковому праві Фінляндії, є принцип цілісного (комплексного) контролю заповітів. Тому під час тлумачення заповідальних розпоряджень необхідно аналізувати всі положення, що містяться в них. В іншому випадку може статися «спотворення» волі покійного і, таким чином, порушення основних спадкових прав покійного.

Таким чином, вищевказаний принцип передбачає, крім іншого, обов’язок досліджувати заповіт як якесь логічно і внутрішньо несуперечливе ціле. Такий широкий підхід, передбачений у правових положеннях, що стосуються спадкування у Фінляндії, спрямований, зокрема, на захист останньої волі спадкодавця. Дійсно, у цьому відношенні воно є головним благом, що охороняється законом.

Спадщина у Фінляндії – непереборні прогалини в заповітах

Нині не викликає ані найменшого сумніву, що кожен заповіт є прикладом суто особистого юридичного акта. Тому суб’єкт тлумачення, який тлумачить його, не вправі довільно формувати зміст окремих положень заповіту. Однак на практиці часто виникають ситуації, коли заповіт містить певні неясності у вигляді прогалин або інших видів двозначності, які унеможливлюють однозначне роз’яснення. Згідно з фінським спадковим правом, такий заповіт є нездійсненним повністю або частково, відповідно.

З огляду на те, що тлумаченням заповітів найчастіше займаються спадкоємці, одним із рішень, доступних у разі значної розбіжності в думках, є звернення до суду у справах спадкування, до юрисдикції якого належить це питання, з проханням винести рішення, обов’язкове для обох сторін. Після цього суд у справах спадкування може, за необхідності, призначити спадщину.

Що слід мати на увазі при спадкуванні майна у Фінляндії?

Одним з основних наслідків вступу у спадок у Фінляндії є необхідність ретельного ознайомлення з положеннями іноземного законодавства. Наприклад, при спадкуванні майна у Фінляндії необхідно добре знати не тільки фінське спадкове право, а й адміністративне та податкове право. Ба більше, законодавство Європейського Союзу, як і польське законодавство, має важливе значення. Це являє собою серйозну проблему для людей, яким не доводиться щодня стикатися з юридичними питаннями. У таких ситуаціях варто прийняти рішення довірити свою справу досвідченому юристу, завданням якого буде захист інтересів свого Клієнта.

Юристи компанії «Lawyer in Europe» пропонують своїм Клієнтам професійні послуги в галузі міжнародного спадкового права. Завдяки багаторічній практиці та високому відсотку справ, завершених на користь Клієнтів, юридична компанія «Lawyer in Europe» користується значною репутацією. Якщо Вам потрібна професійна допомога в питаннях, пов’язаних зі спадковим правом за кордоном, ми запрошуємо Вас зв’язатися з нашими фахівцями.

контакт

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі