Blog

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ НА МАЛЬТІ

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ НА МАЛЬТІ

Jan Kowalski
-

Питання пов’язані зі спадщиною не завжди бувають ясні та очевидні. Буває, що невідомо, хто і в яких частинах має право на спадкування від померлого спадкодавця. Звичайно, найменш сумнівними є ситуації, коли спадкодавець залишає після себе юридично завірений заповіт. Така заява є актом останньої волі померлого, який хоче вплинути на подальшу долю свого майна після його смерті.

На жаль, життя часто пише зовсім інші сценарії, за яких спадкодавець вмирає і не залишає заповіту. Тоді майно спадкодавця зазвичай одержують т.зв. спадкоємці згідно із законом. Такий варіант успадкування називається успадкування згідно із законом (інакше в силу закону). У зв’язку з цим у цій статті представляємо найважливіші питання, пов’язані з успадкуванням за законом у Мальті.

Тут слід зазначити, що Мальта залишається привабливою країною для іноземних спадкодавців завдяки досить сприятливим правовим нормам, що діють у цій країні. Запрошуємо Вас прочитати останню статтю!

Способи наслідування на Мальті

Як у польському, так і в мальтійському законодавстві ми стикаємося з двома однаковими способами наслідування, а саме:

1) успадкування на підставі заповіту та

2) успадкування по закону (т.зв. законне успадкування).

Законне успадкування має застосування у різних ситуаціях. Найчастіше це відбувається, коли спадкодавець вмирає без заповіту. Проте ви все одно повинні знати про інші можливі випадки, коли успадкування відбувається в таких ситуаціях, наприклад:

– заповіт, складений заповідачем, недійсний і, отже, немає юридичної сили;

– спадкоємці зробили заяву, що набула чинності, про відмову від спадщини;

– спадкоємці не можуть успадковувати через нездатність отримати спадщину;

– заповідач не розпорядився всім своїм майном у своєму заповіті.

Законне успадкування на Мальті подружжям та дітьми

У коло законних спадкоємців за мальтійським законодавством входять: нащадки і предки спадкодавця, його родичі по бічній лінії (наприклад, племінник, тітка, двоюрідний брат) та чоловік або дружина. Порядок спадкування залежить від ступеня спорідненості між конкретним спадкоємцем і спадкодавцем, тому першими успадковують чоловік і діти спадкодавця. Це типове рішення, яке також було ухвалено у польському законодавстві.

Яка саме частина спадщини належить конкретному спадкоємцю, докладно регулюється мальтійським аналогом польського Цивільного кодексу. Наприклад, коли у заповідача не було дітей, але він залишив шлюбного супутника, все майно переходить у спадок до його подружнього партнера.

Однак у зворотній ситуації, тобто коли шлюбний партнер спадкодавця помер, а діти живі, діти успадковують у рівних частках. Наприклад, якщо спадкодавець мав двох дітей, вони успадковують по половині. При цьому не має значення, чи народилася дитина за життя спадкодавця або після його смерті.

З іншого боку, коли й діти спадкодавця, та його шлюбний супутник живі, він має право на половину спадщини. Таким чином, у ситуації, коли спадок ділиться між подружнім партнером спадкодавця та двома дітьми, половина майна переходить супутнику, а діти отримують по одній четвертій.

У крайньому варіанті, тобто за відсутності законних спадкоємців право власності на майно спадкодавця переходить до уряду Мальти. Однак це унікальна ситуація, яка практично зустрічається дуже рідко.

Спадщина з-за кордону – у чому ми можемо допомогти

Закон про спадкування, що діє за кордоном, суттєво відрізняється від закону про спадкування, відомого нам за Цивільним кодексом Польщі. Отримуючи спадок з-за кордону, необхідно досконально знати різні галузі права. Зокрема серйозні сумніви викликають податкові правила, оскільки не завжди відомо, чи потрібно взагалі сплачувати податок на спадщину і де це доведеться робити.

Тому варто скористатися послугами професійного юриста, який допоможе без зайвого стресу залагодити всі питання, пов’язані зі спадщиною з-за кордону. Юристи “Lawyer in Europe” – це фахівці, які пропонують юридичні послуги найвищої якості. З великим бажанням допоможуть своїм клієнтам на кожному етапі справи. Якщо ви хочете отримати професійну юридичну консультацію або будь-яку іншу допомогу у сфері спадщини з-за кордону, звертайтесь до наших спеціалістів. Міжнародне спадкове право не приховує від нас жодних секретів!

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі