Blog

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ У ЧЕСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ – ПРАВИЛА СПАДКУВАННЯ В ЧЕХІЇ

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ У ЧЕСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ – ПРАВИЛА СПАДКУВАННЯ В ЧЕХІЇ

Jan Kowalski
-
Спадкодавець вирішує, кому в кінцевому підсумку дістанеться спадщина померлого, або в заповіті, або через угоду про спадкування. Якщо ж він цього не робить, то застосовуються відповідні положення закону, що регулює спадкування за законом. У цьому випадку остання воля померлого не має значення, що, вочевидь, не є для нього найсприятливішим рішенням. Незважаючи на те, що всі прекрасно знають про це, у дуже багатьох випадках люди забувають вчасно спланувати своє правонаступництво.
Тому в сьогоднішній статті ми коротко розповімо про природу спадкування за заповітом відповідно до спадкового права Чеської Республіки. Як і в разі спадкування в Польщі, спадкування за законом у Чеській Республіці може стосуватися або всього майна, або тільки певної його частини. В останньому випадку, наприклад, якщо спадкодавець не включив до заповіту все своє майно.

Спадщина Чеська Республіка – хто отримує спадщину в Чехії за законом?

Для того щоб більш повно передати суть спадкування за заповітом у Чехії, необхідно почати з того, що спадщина за такого способу переходить до визначених законом родичів спадкодавця. Для їх визначення у спадковому праві Чеської Республіки використовується збірний термін “законні спадкоємці”, до яких законодавець відніс в основному сім’ю померлого. Важливо зазначити, що ця група є закритою. Таким чином, згідно з чеським спадковим правом, законними спадкоємцями померлого є:

  • у першій групі: чоловік і дружина та діти;
  • у другій групі: чоловік, батьки та особи, які протягом щонайменше одного року до смерті померлого вели спільне господарство з померлим або перебували на його утриманні;
  • у третій групі: брати, сестри та співмешканці;
  • у четвертій групі: бабусі та дідусі;
  • у п’ятій групі: прабабусі та прадідусі;
  • у шостій групі: онуки братів і сестер, діти бабусь і дідусів.
  > Як примітний момент слід зазначити, що за відсутності будь-кого з перерахованих вище осіб спадщина переходить до держави, яку в цьому випадку розглядають нарівні із законним спадкоємцем. Звичайно, це виняткові ситуації, які на практиці трапляються вкрай рідко.

Спадщина в Чехії – окремі правила спадкування за заповітом у Чехії

У зв’язку зі спадкуванням без заповіту спадкове право Чеської Республіки виокремлює кілька загальних правил і низку спеціальних правил. Серед загальних правил найважливіше належить до так званого законного порядку спадкування. Відповідно до нього, поки живий хоча б один зі спадкоємців попередньої групи, спадкування осіб, віднесених до наступних груп, виключено. Другим важливим загальним правилом спадкового права в Чеській Республіці є рівність часток спадкоємців з однієї групи законних спадкоємців. Спеціальні правила вводять певні винятки з цього правила.

Приклади спеціальних правил спадкування за законом у Чеській Республіці належать до першої групи:

 • Якщо спадкодавець перебував у встановленій законом спільності майна, суд у справах про спадкування спочатку розподіляє спільне майно, присуджуючи подружжю, що пережило, його або її частку в цьому майні (тобто зазвичай половину спільного майна).
 • У разі, якщо один із дітей спадкодавця не отримує свою законну частку майна, його або її успадковують його або її діти, які успадковують у рівних частках.
 • Якщо чоловік або дружина спадкодавця не дожили до моменту відкриття спадщини, усю спадщину успадковують діти або їхні нащадки в рівних частках.
 • З іншого боку, якщо у спадкодавця не було дітей, але був чоловік або дружина, уся спадщина померлого не переходить до чоловіка або дружини, але він успадковує в рівних частках разом зі спадкоємцями іншої групи.

Спадкування за кордоном – спадщина в Чеській Республіці

З року в рік потреба до спадкування з-за кордону стає дедалі поширенішим явищем серед поляків. Це, втім, зовсім не дивно з огляду на те, що практично в кожного з нас щодня є якийсь родич, який проживає в іншій країні. Отримання спадщини з-за кордону, однак, є доволі складним завданням, оскільки крім необхідності дуже добре знати спадкове право за кордоном або державну мову, існує також додатковий стрес, а, як ми всі знаємо, стрес – не найкращий порадник. З цих причин рекомендується забезпечити безпечне отримання спадщини з-за кордону, довіривши свою справу про спадкування компетентному юристу. Фахівці компанії Адвокат в Європі можуть запропонувати широкий спектр послуг у цьому відношенні.
Якщо це так, ми рекомендуємо вам звернути увагу на пропозицію нашої юридичної компанії. Наші юристи будуть раді надати Вам необхідну юридичну підтримку при отриманні спадщини в будь-якій країні світу. Це тому, що ми добре знаємо, що спадкування за кордоном суттєво відрізняється від спадкування на батьківщині, що тільки ускладнює ситуацію. Хороша новина, однак, полягає в тому, що вам не доведеться залишатися з усім цим наодинці, оскільки існують фахівці, які займаються такими питаннями професійно. Головною цінністю, якою ми керуємося при вирішенні доручених нам справ, завжди є інтереси клієнта. Тому наша співпраця базується на комплексному юридичному обслуговуванні з урахуванням його індивідуальних потреб.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі