Blog

СПАДЩИНА В НІМЕЧЧИНІ – ERBENGEMEINSCHAFT

СПАДЩИНА В НІМЕЧЧИНІ – ERBENGEMEINSCHAFT

Jan Kowalski
-

Erbengemeinschaft – це добре відоме поняття в німецькому спадковому праві. Це означає не що інше, як обов’язкове спільне спадкування. На практиці таке трапляється дуже часто. Це відбувається, коли спадщина ділиться між двома або більше спадкоємцями. Вони пов’язані спільністю (за лат. «ex lege»), тобто через закон. Проблеми виникають, зокрема, коли об’єктом спадкування є автомобіль або нерухомість. Це пов’язано з тим, що важко узгодити використання однієї й тієї самої речі двома або більше людьми.

У сьогоднішній статті ми розглянемо питання про примусову спільність спадкування у спадковому праві Німеччини. Як Erbengemeinschaft, так і інші інститути спадкового права в Німеччині регулюються Цивільним кодексом Німеччини Bürgerliches Gesetzbuch.

Спадкування в Німеччині – Erbengemeinschaft і його основні наслідки

Згідно з німецьким спадковим правом, Erbengemeinschaft – це вид обов’язкової спадкової громади, яка створюється незалежно від волі спадкоємців. Спосіб, у якому відбувається спадкоємність, абсолютно не має значення. Тому не має значення, чи успадковується спадщина на підставі закону, заповіту або спадкового договору. Водночас Erbengemeinschaft значно обмежує волю спадкоємців, оскільки вони мають право лише на спільне управління спадщиною до остаточного розподілу.

Важливо зазначити, що незалежно від частки у спадщині, кожен співспадкоємець має, в принципі, однакові права та обов’язки щодо. Спадщина загалом є власністю кожного з них, унаслідок чого для вчинення дій, що виходять за рамки звичайного управління, потрібна згода всіх співспадкоємців. З іншого боку, чинне спадкове право в Німеччині дає право кожному спадкоємцю вимагати розірвання спадкової громади.

Спадкування в Німеччині – характер відповідальності співспадкоємців

Згідно з німецьким спадковим правом (§ 2058 Bürgerliches Gesetzbuch), співспадкоємці несуть солідарну відповідальність за спільними зобов’язаннями спадкової громади. З цього випливає, що кредитор, який має право вимоги повернення заборгованості, може заявити задоволення своїх вимог двома способами, тобто:

а) шляхом пред’явлення позову одному зі співспадкоємців (т.зв. солідарний позов);
б) шляхом подання позову проти всіх співспадкоємців (т.зв. спільний позов).

Вибір методу, за допомогою якого кредитор пред’являтиме свої вимоги, повністю залежить від його волі. Тому він може використовувати як солідарний, так і спільний позов.

Продаж частки третій особі

Згідно з § 2034 Цивільного кодексу Німеччини, кожен співспадкоємець має право продати свою частку третій особі. Однак у зв’язку з необхідністю забезпечення спадкових прав, що належать іншим співспадкоємцям, спадкове законодавство Німеччини надає співспадкоємцям право переважної купівлі. Строк для здійснення переважного права купівлі становить 2 місяці.

Продавши свою частку, співспадкоємець може навіть вийти з обов’язкової спадкової спільності проти волі інших співспадкоємців. Найголовніше, що згідно з німецьким спадковим правом, спадкоємець, який бажає продати свою спадщину, зобов’язаний укласти договір у формі нотаріального акта. Це прямо випливає з формулювання § 2371 Bürgerliches Gesetzbuch. Якщо співспадкоємець не виконає цю вимогу, договір про продаж спадщини, укладений із третьою особою, є недійсним і, отже, не має юридичної сили.

Вирішення спорів між співспадкоємцями

Спільне володіння одним і тим самим майном кількома особами часто є джерелом конфліктів і розбіжностей. Хоча вірно, що кожен співвласник має право власності, з іншого боку, це право значно обмежене через майже однакові права інших співвласників. Тому між ними часто виникають суперечки. Виникає питання, як їх розв’язати у випадку, якщо співвласники (співспадкоємці) не готові йти на поступки.

У таких ситуаціях одним із варіантів, передбачених безпосередньо законодавством про спадкування в Німеччині, є звернення до суду за обов’язковим рішенням. Альтернативним рішенням, що не потребує участі державних органів, є використання незалежного посередника. Таке позасудове вирішення спорів має свої суттєві переваги – зокрема, воно забезпечує сторонам більшу конфіденційність.

Спадщина в Німеччині – юридичні послуги компанії «Lawyer in Europe»

На Вас записали спадщину в Німеччині та Ви турбуєтеся, що не впораєтеся з усіма формальними вимогами? Така думка далека від істини! В юридичній компанії «Lawyer in Europe» ми щодня маємо справу зі справами спадкового права за кордоном, які довіряють нам наші Клієнти. Завдяки нашій багаторічній практиці ми неодноразово займалися справами з отримання спадщини в Німеччині. З цієї причини спадкове право в Німеччині не приховує для нас ніяких секретів. Юристи компанії «Lawyer in Europe» будуть раді допомогти Вам у будь-якій справі про спадкування.

Якщо Вам необхідна кваліфікована консультація, ми з радістю запрошуємо Вас звертатися в нашу юридичну компанію. Скориставшись послугами наших юристів – Ви отримаєте гарантію Вашої безпеки та належний захист Ваших інтересів.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

  • Підписатися
    Сповістити про
    0 komentarzy
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі