Blog

ВІДСУТНІСТЬ ЗАПОВІТУ ТА СПАДКУВАННЯ У ШВЕЙЦАРІЇ

ВІДСУТНІСТЬ ЗАПОВІТУ ТА СПАДКУВАННЯ У ШВЕЙЦАРІЇ

Jan Kowalski
-

Нині існує два основних способи спадкування, що ведуть до отримання майна померлого. Залежно від того, чи залишив померлий після себе юридично значущий заповіт, ми стикаємося зі спадкуванням за законом або спадкуванням за заповітом відповідно. У першому випадку воля померлого не має жодного значення. Спадкове право застосовується безпосередньо, і спадщина переходить до найближчих родичів померлого.

У сьогоднішній статті ми розповімо про найважливіші питання, пов’язані зі спадкуванням за законом відповідно до спадкового права Швейцарії. У цій країні проживає багато поляків, які вважали за краще жити в еміграції через перспективу значно вищих заробітків. На практиці клієнти дуже часто довіряють нам свої спадкові справи у Швейцарії.

Спадкове право у Швейцарії

Основним законодавчим актом, що регулює спадкове право у Швейцарії, є Швейцарський цивільний кодекс Schweizerisches Zivilgesetzbuch або скорочено ZGB. Він регулює, зокрема, питання спадкування за законом. Потім спадщина померлого ділиться між т.зв. спадкоємцями за законом. Відповідно до закону про спадкування у Швейцарії, такими є:

 • нащадки спадкодавця (§ 457 ZGB);
 • батьки спадкодавця (§ 458 ZGB);
 • далекі родичі спадкодавця (§ 459 ZGB);
 • шлюбний партнер, що пережив або зареєстрований співмешканець, співмешканка спадкодавця (§ 462 ZGB);
 • кантон, на території якого спадкодавець проживав до своєї смерті (§ 466 ZGB).

Черговість спадкування у швейцарському спадковому праві було поставлено в залежність від ступеня спорідненості, що пов’язує відповідного спадкоємця за законом зі спадкодавцем. Таким чином, першочергово право на спадкування за законом мають нащадки спадкодавця (діти, онуки, правнуки тощо) і шлюбний партнер, який пережив. Згодом успадковують родичі дальшого ступеня споріднення, а в дуже рідкісних випадках залишкове майно померлого переходить до кантону, під юрисдикцією якого перебуває останнє місце проживання спадкодавця.

Важливо зазначити, що спадкове право Швейцарії не включає до кола законних спадкоємців спадкодавця його співмешканку (співмешканця) або близьких друзів. Для того щоб передати будь-кому з них навіть найнезначнішу частину свого майна, спадкодавець зобов’язаний внести відповідне положення до свого заповіту.

Найважливіші принципи спадкування за законом у спадковому праві Швейцарії

У зв’язку зі складним характером цього питання, тут ми вирішили представити тільки окремі норми, пов’язані зі спадкуванням за законом у швейцарському спадковому праві.

 1. Діти спадкодавця успадковують у рівних частках. Якщо один із них не доживає до відкриття спадщини, його права спадкування переходять до його нащадків.
 2. Якщо спадкодавець не залишив нащадків, батьки спадкодавця спадкують у рівних частках. Якщо один із них не дожив до відкриття спадщини, успадковують його нащадки. Якщо немає нащадків у однієї зі сторін, спадщина переходить до спадкоємців іншої сторони.
 3. Частка у спадщині, яка належить шлюбному партнеру спадкодавця або зареєстрованому співмешканцю (співмешканці), залежить від наявності інших спадкоємців за законом:
  • у разі спадкування спільно з нащадками, шлюбний партнер (зареєстрований співмешканець, співмешканка) має право на половину спадщини;
  • у разі спадкування разом із батьківською лінією шлюбний партнер (зареєстрований співмешканець, співмешканка) має право на три чверті спадщини;
  • якщо немає інших спадкоємців за законом, шлюбний партнер (зареєстрований співмешканець, співмешканка) має право на всю спадщину.

Спадщина у Швейцарії – коли стане в пригоді юрист

Процес отримання спадщини в Швейцарії – досить складне завдання для людей, які народилися в інших країнах світу. Однак якщо Ви маєте бажання отримати спадщину в Швейцарії формальності не є нездоланними. Невиконання передбачених законом зобов’язань може мати далекосяжні наслідки. Це не лише загрожує штрафами, а й, що ще гірше, втратою спадщини. Справді, більшість іноземців не розбираються у швейцарських законах про спадкування. Тому найбезпечніший варіант – передати справу про спадщину досвідченому фахівцеві, знайомому зі спадковим правом у Швейцарії.

Юристи компанії «Lawyer in Europe» вже багато років працюють над захистом спадкових прав своїх клієнтів. Вони також надавали допомогу в отриманні спадщини у Швейцарії й тому пропонують повний спектр підтримки, а також неоціненний досвід. Тож, якщо на Вас записали спадок у Швейцарії або Ви потребуєте послуг професійного юриста, що спеціалізується на спадковому праві за кордоном, не чекайте, звертайтеся до нашої юридичної компанії, і ми будемо раді надати Вам необхідну підтримку.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі