Blog

ЗАРЕЗЕРВОВАНА ЧАСТКА СПАДЩИНИ В АВСТРІЇ

ЗАРЕЗЕРВОВАНА ЧАСТКА СПАДЩИНИ В АВСТРІЇ

Jan Kowalski
-
Умисне виключення близької людини із заповіту зовсім не зумовлює того факту, що ця людина фактично позбавлена всіх спадкових прав. А саме, спадкоємці, визначені в законодавстві, найчастіше мають право на зарезервовану частку. Як відомо, це один із найважливіших інститутів сучасного спадкового права як у Польщі, так і за кордоном, про який кожен із нас напевно чув не раз. Його основною метою є захист майнових інтересів найближчих родичів і чоловіка спадкодавця, які не отримали гарантовану частку спадщини.
У зв’язку з вищезазначеним, мета цієї статті – ознайомити вас з найбільш важливою інформацією про спадкування в Австрії. У зв’язку з тим, що в цій країні щоденно проживає польська громада, яка налічує кілька десятків тисяч осіб, може трапитися так, що в когось із нас там є родич. Таким чином, отримання спадщини з Австрії – цілком реальна можливість. З іншого боку, бувають ситуації, коли заповідач вирішує виключити члена сім’ї зі свого заповіту, і в цьому разі положення про зарезервовану частину спадщини можуть бути застосовані безпосередньо.

Спадщина в Австрії – хто має право на зарезервовану частину спадщини в Австрії?

В Австрії зарезервована частина спадщини, також звана обов’язковою часткою, належить тільки тим спадкоємцям, які визначені в законі про спадкування в Австрії. Їх прийнято називати примусовими спадкоємцями у зв’язку з тим, що, як правило, вони не можуть бути фактично позбавлені спадщини померлого. Таким чином, зарезервована частина являє собою явне втручання в останню волю спадкодавця. Слід зазначити, однак, що право на неї мають тільки найближчі родичі померлого. Дійсно, згідно з австрійським спадковим правом, особами, які мають право на зарезервовану частину спадщини в Австрії, є:

 1. нащадки (і, в разі смерті, їхні нащадки);
 2. чоловік і дружина та
 3. партнер по життю із зареєстрованого партнерства.

Важливо зазначити, що у зв’язку зі зміною спадкового права в Австрії з першого січня 2017 року батьки спадкодавця більше не мають права на зарезервовану частину в Австрії. Таким чином, право на неї мають тільки нащадки і чоловік (зареєстрований партнер).

Спадщина в Австрії – який розмір зарезервованої частки в Австрії?

Ще одна ключова проблема, пов’язана з питанням про частку, що резервується, в Австрії, полягає в тому, щоб знайти відповідь на питання про те, яким є розмір частки, що резервується. Це можна знайти в Цивільному кодексі Австрії. Виходячи з його положень, розмір утримання в Австрії завжди становить не менше половини встановленої законом частки спадкоємця у спадщині. Таким чином, розмір частки, що резервується, безпосередньо пов’язаний з правилами, що регулюють спадкування за законом.
Всупереч видимості, розрахунок резервної частки в Австрії не такий простий і очевидний, як може здатися. До уваги береться так звана чиста вартість спадщини, тобто вартість після вирахування всіх боргів та інших витрат (наприклад, судових витрат). Ба більше, будь-які пожертви, зроблені спадкодавцем за життя, також мають значення. З усіх цих причин, щоб правильно визначити розмір частки, що резервується, в Австрії, найбезпечніше звернутися до адвоката, який розвіє всі сумніви з цього приводу.

Спадщина в Австрії – що ще варто знати про спадкування в Австрії?

Для того щоб глибше розібратися в темі спадкування в Австрії, наприкінці варто зупинитися на двох моментах. По-перше, важливо зазначити, що за спадковим правом в Австрії зарезервована частина не є абсолютним правом. Фактично, зарезервована частка може бути затребувана в суді лише протягом трьох років після того, як стало відомо про право на неї, але не пізніше ніж через 30 років після виникнення права на неї.
Крім того, австрійське спадкове право дозволяє спадкоємцю відмовитися від зарезервованої частини спадщини. У разі сумнівів вважається, що до них належать нащадки особи, яка відмовилася. Однак сторони можуть домовитися про інше. Крім того, відмова від зарезервованої частки в Австрії може бути оформлена тільки у вигляді нотаріального акта або судового протоколу. В іншому разі вона буде недійсною.

Спадщина з-за кордону – комплексні юридичні послуги при спадкуванні за кордоном

На перший погляд, спадкове право за кордоном здається цілком зрозумілим, а іноді навіть очевидним. На жаль, це лише видимість. Адже всім добре відомо, що людське життя може писати всілякі сценарії, і це може суттєво ускладнити юридичний статус спадкової справи. Однак при спадкуванні за кордоном знання законів про спадкування за кордоном недостатньо. Необхідно також знання офіційної мови, а іноді й звичаїв цієї країни. З цієї причини найрозумніше довіритися професіоналу і доручити йому свою справу про спадкування за кордоном.
Наша юридична фірма Адвокат в Європі пропонує всім своїм клієнтам всебічну підтримку в питаннях міжнародного спадкового права. Наші професіонали працюють по всій Європі та в інших країнах світу, особливо в США, Канаді та Австралії. Тому якщо ви щойно отримали спадщину з-за кордону, ми запрошуємо вас зв’язатися з нашими юристами, які нададуть повний спектр підтримки. Якщо у вас виникнуть будь-які сумніви, фахівці нашої компанії Адвокат в Європі завжди до ваших послуг. Інтереси клієнта мають для нас першорядне значення.

ДИВІТЬСЯ ІНШІ СТАТТІ

 • Підписатися
  Сповістити про
  0 komentarzy
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі